Jídlo a receptyZdraví

Potřebujete do jídelníčku zařadit více bílkovin? Konzumujte tyto plody

Bílkoviny jsou nezbytné pro zdravou výživu. Klasické zdroje bílkovin (maso, vejce nebo luštěniny) můžeme doplnit některými plody, které také bílkovinu obsahují. Rostlinné bílkovin si nacházejí stále více příznivců. Které plodiny tedy zařadit do svého jídelníčku?

Avokádo

Kromě zdravých tuků a vlákniny obsahuje také bílkoviny. Můžete jej přidat do zeleninových salátů, připravit si z něj pomazánku nebo lahodné guacamole, přidejte jej do smoothie.

Jackfruit

Toto tropické ovoce má lahodnou, jemně nasládlou chuť. Je to oblíbená volba veganů a vegetariánů. Dá se použít jako náhražka masa. Také jej můžete přidat do dezertů nebo smoothie. Získají netradiční chuť.

Guava

Toto tropické ovoce má velké množství bílkovin. Kromě toho v něm naleznete jen velmi málo cukru. Přidejte jej do ovocného salátu nebo smoothie. Můžete jej nakrájet na grilovaný sýr nebo jej můžete sníst jen tak, během horkého letního dne, jako osvěžující svačinku. Dí se z něj připravit i lahodný džem.

Ostružiny

Kromě bílkovin tělu poskytnu také větší množství vlákniny. Také obsahují antioxidanty. Přidat je můžete do ovocných salátů nebo smoothie. Připravte si chia pudink a ozdobte jej ostružinami a hned máte zdravou svačinku. Dobře doplní i slané pokrmy – třeba steaky.

ostružiny

Meruňky

Toto peckové ovoce má vyšší obsah bílkovin. Kromě toho v něm nalezneme beta karoten, antioxidanty a celou řadu vitamínů a minerálů.

Grapefruit

Toto citrusové ovoce je plné šťávy a bílkovin. Kromě toho tělu poskytne vitamín C. Připravte si z něj třeba salsu, přidejte jej do ovocných salátů.

Rajčata

Obsah bílkovin se v těchto plodech liší, záleží na druhu rajčat. Jsou vhodná do zeleninových salátů připravíte si z nich lahodnou rajčatovou polévku nebo omáčku. Můžete je přidat do salsy nebo guacamole. Doplníte jimi slané koláče. Dodají tělu vitamíny, minerály, vlákninu nebo tolik potřebné antioxidanty.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button