Zdraví

Potraviny, které podpoří zdraví vašich zubů

Každý chce mít zdravé a krásné zuby, které podpoří nádherný úsměv. Vedle společensko-estetické funkce však mají zuby a dásně také velice důležitý význam anatomický.

Zuby jsou kostní výběžky, které slouží k ukusování a rozmělňování potravy. Také mají velice důležitou úlohu při mluvení, podporují naši správnou výslovnost.

Zdraví zubů a dásní závisí na zdraví celého našeho organismu. Proto lékaři doporučují pravidelné cvičení, které stimuluje krevní oběh a tím pádem posiluje imunitu. Velmi důležitým prvkem je i zdravé a vhodné stravování.

Podívejte se na některé, pro vás možná překvapující, potraviny, které ovlivní kvalitu a uzdraví našich zubů

1. Sýry

Obsahují vápník, který podpoří pevnost.

2. Kurkuma

Pomůže vypořádat se s ústními potížemi a chorobami.

3. Jahody

Obsahují vitamín C. Také podpoří zdraví vašich zubů.

4. Tofu

Je bohaté na vápník.

5. Čaj

Pokud rádi pijete čaj, volte raději zelený, místo černého. Zelený čaj pomáhá odstraňovat bakterie, které se nacházejí v dutině ústní.

6. Celer

Pomáhá odstraňovat plak, který se vytváří na povrchu zubů.

7. Cibule

Obsahuje celou řadu látek, které podpoří bílý vzhled vašich zubů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button