Zdraví

Potraviny, které eliminují toxiny v těle a pomáhají v boji proti volným radikálům

Tyto potraviny obsahují velké množství minerálů a vitamínů. Některé z nich pomáhají snižovat zánět a zabraňují poškození, které způsobují volné radikály.

Mrkev

Beta- karoten obsažený v mrkvi podporuje zdravý zrak, zdravou pokožku a sliznici a posiluje imunitní systém. Kromě toho mrkev obsahuje antioxidanty, které mohou chránit buněčné membrány před poškozením toxiny a také mohou inhibovat růst rakovinných buněk.

Fazole

Jsou kvalitním zdrojem silných fytochemikálií a vlákniny. Fytochemikálie mohou inhibovat růst nádorových buněk. Kromě toho fazole poskytují vitamín B a kyselinu listovou.

Hrozny

Obsahují resveratrol, který tělu poskytuje celou řadu zdravotních výhod. Může pomoci snížit zánět a zabránit špatné oxidaci cholesterolu. Kromě toho pomáhá v boji proti některým typům rakovinných buněk.

Česnek

Sloučeniny síry, které se v česneku nacházejí, mohou pomoci zabránit v rozvoji rakovinných buněk a to především v plicích, prsu, tlustém střevu a prostatě.

Zázvor

Protizánětlivé vlastnosti kořene zázvoru mohou zpomalit růst rakovinných buněk a to především v oblasti vaječníků. Zázvor také pomáhá při zmírnění příznaků nevolnosti, bolestí svalů či při léčbě artritidy nebo migrény.

Granátové jablko

Našemu tělu nabízí antioxidační a protizánětlivé účinky.

Špenát

Obsahuje karotenoidy zeaxantin a lutein, které pomáhají eliminovat volné radikály a mohou snížit riziko vzniku kolorektálního karcinomu či rakoviny vaječníků.

Mořské řasy

Patří mezi ně komba, arame, hijiki, kelpa či nori. Našemu tělu nabízejí velké množství minerálů a vitamínů. Kelpa podporuje odbourávání těžkých kovů a radioaktivních částic z těla

Nori je bohatá na karoteny, železo, vápník, fosfor a jód. Kombu je bohatá na karoteny, jod, hořčík, vápník, železo, draslík, zinek, oxid křemičitý a vitamíny C, B, E a D. Dále tato potravina může také pomoci při regulaci krevního tlaku. Arame je jedním z nejlepších přírodních zdrojů jódu.

Jahody

Kromě toho, že jsou tyto plody velmi chutné, obsahují celou řadu antioxidantů.

Zelený čaj

Tento typ čaje je neuvěřitelným zdrojem EGCG, katechinů a polyfenolů. Pravdou je, že EGCG je silným antioxidačním činidlem, které může pomoci vyčistit a detoxikovat játra, stejně jako inhibovat růst nádorových buněk.

Rajčata

Jsou velkým zdrojem lykopenu, který je silným antioxidačním činidlem

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button