Současná věda je v šoku z toho, co dokáže pomoci našim orgánům. Ty jsou opotřebované v důsledku naší stravy, ale i stresu. Pomůže jim proso.

Proso, nebo-li takzvaný ptačí zob, který obvykle kupujeme ve zverimexu pro naše papoušky. To je podle současné vědy lék na všechno. Měli jste ponětí, že proso mohou konzumovat také lidé?

Proč by to dělali? Protože obsahuje nemalé množství enzymů a aminokyselin a ty jsou opravdu užitečné pro naše lidské tělo.

Toto osivo tak můžeme konzumovat například v jogurtu. Obsahuje enzym lipázy, jenž je užitečný pro naše trávení. Štěpí totiž tukové buňky tak, aby mohly být vstřebány našimi střevy. Kromě toho má enzym lipázy vysokou nutriční hodnotu, která poslouží právě ke snížení příznaků poruchy trávení, nebo také celiakie. V těchto semenech je pouze takové množství, které se dá lehce strávit a neškodí lidskému tělu.

Rovněž však tato semena obsahují nemálo množství bílkovin. Zob tak zpomaluje proces stárnutí a napíná naši unavenou pokožku, či dokonce regeneruje slinivku a drží pod kontrolou případný diabetes. Enzymy pak snižují otoky vnitřních orgánů, jako jsou právě zmiňovaná játra a ledviny a slinivka břišní. S prosem tak zapomeňte na zadržování vody v těle nebo na hypertenzi, gastritidu, žaludeční vředy, dnu, edémy, obezitu, celulitidu, otoky žaludku, cirhózu jater a podobně. Ptačí zob totiž zvyšuje počet hepatocytů v našich játrech.

Co je tedy vaším úkolem? Namočit před noc pět lžic těchto semen ve vodě. Na druhý den dopoledne je nechte projít mixérem, přidejte trochu mléka či ovoce a vznikne vám tak výživný drink, který posílí vaše orgány.

Čtěte:  Jen s tímto nápojem se zbavíte ledvinových kamenů za pouhých deset dní!

ZANECHAT ODPOVĚĎ