Zdraví

Pokud toto zaznamenáte u svého zvířecího mazlíčka, okamžitě běžte k veterináři

Už jste si někdy všimli, že váš chlupatý miláček, ať už pes nebo kočka, vráží hlavou do zdi? Pokud ano, okamžitě se vydejte k lékaři, protože tento stav není pobavením pro rodinu, ale závažným signálem, který není radno podceňovat!

Tahle „činnost“ není v žádném případně běžnou známkou „nudy“ zvířete, či podobným trávením času. Můžete se totiž jednat o závažné poškození nervového systému, na který může mít vliv mnoho faktorů, jako je například infekce nervového systému, nádor na mozku, toxická otrava apod.

Bohužel naši chlupatí miláčci nemluví lidskou řečí, nemohou říci, co je trápí nebo bolí a tento jev rozhodně není „hraním“ vašeho miláčka. Ten může trpět nesnesitelnými bolestmi, které dále může doprovázet ztráta chuti k jídlu, problémy s vylučováním, změny spánkového rytmu atd. Pokud budete ignorovat veškeré doprovodné znaky, které se vyjímají normálnímu stavu, včetně „úderů“ hlavou proti zdi, může být váš chlupatý zvířecí miláček ve vážném ohrožení života.

Tato závažnost je otázkou hry času, jednat byste měli okamžitě, jakmile uvidíte podobné signály, zvíře potřebuje hospitalizaci a řádnou lékařskou prohlídku, která vyloučí veškeré případné zdravotní problémy. Jistě chcete, aby váš miláček vedl dlouhý, šťastný a zdravý život a o tuto možnost jej nepřipravíte. Přece jenom i my chodíme k lékaři, ať už sami nebo s našimi dětmi a zvířecí miláček je stejným členem rodiny, který si zaslouží zdravý a dlouhý život…

Prosím, sdílejte tento článek s ostatními majiteli psích a kočičích miláčků, varujte je také, třeba nakonec uděláte dobrý skutek a majitelé vám poděkují…

koci

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button