Zdraví

Podzimní dny jsou tu. Jak během nich ochráníte své zdraví?

Chladné a sychravé počasí s sebou přináší i častější nachlazení. Imunita během podzimu a zimy oslabuje a naše tělo je více náchylnější a unavenější. Nepřispívá tomu ani přechod z tepla do zimy. Existuje několik různých způsobů, kterými se můžeme chránit a posílit naši imunitu.

Jak ochránit svoje zdraví během chladného podzimu?

Dostatečnou pozornost bychom měli věnovat kvalitnímu spánku. Odpočinek je velice důležitý a pomůže podpořit správné fungování imunitního systému. Také má pozitivní vliv na psychickou rovnováhu. Zapomínat bychom neměli ani na dostatečnou hydrataci. Jídelníček bychom měli obohatit o větší množství ovoce a zeleniny. Vhodnou volbou jsou i bylinky a zdravé tuky.

Dostatečný přísun vhodných vitamínů a dalších doplňků

Vitamín B – jedná se o komplex vitamínů, který nejen posiluje imunitu. Mezi jeho potravinové zdroje se řadí celozrnné obiloviny, luštěniny, ořechy nebo listové druhy zeleniny.

Vitamín C – patří k nezákladnějším vitamínům, na které bychom během podzimu neměli zapomínat. Posiluje imunitu, pomáhá v boji proti nachlazení a naše buňky udržuje zdravé. Dobrými potravinovými zdroji jsou citrusy, papriky, listové druhy zeleniny nebo brusinky.

Vitamín D – jeho důležitým zdrojem je sluneční záření, díky tomu hi je právě během zimních měsíců nedostatek. Mezi projevy nedostatku patří svalová únava nebo slabost. Mezi potravinové zdroje se řadí ryby, vejce, houby nebo mléčné produkty.

Omega-3 – měly by být základními doplňky během celého roku, především pak v podzimním a zimním období. Poskytují našemu tělu celou řadu výhody – podporují zdravé klouby, snižují krevní tlak a eliminují riziko výskytu kardiovaskulárních obtíží.

ZMA – jedná se o doplněk, který obsahuje zinek, hořčík a vitamín B6.

Hořčík podporuje zdravé kosti a zuby a podporuje správné fungování celé nervové soustavy. Kromě toho má blahodárný vliv na kvalitní spánek. V potravinách jej nalezneme v ovoci a zelenině, luštěninách, mase nebo v ořechách.

Zinek podporuje imunitní systém, má příznivý vliv na metabolismus a hormonální zdraví. V potravinách se nachází v obilovinách, sýrech a ořechách.

Vitamín B6 také podporuje imunitní systém a blahodárně působí na na normální fungování metabolismu. Mezi potraviny bohaté na tento vitamín patří játra, vepřové maso, zelenina nebo vejce.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button