Babské radyPřírodní léčba

Podpůrná léčba pro mnohé ženy trpící mykotickými infekcemi

Nepříjemné pálení a svědění pochvy zažije jednou za život zřejmě každá žena. Jak si pomoci doma a urychlit proces léčby? Vyzkoušejte naše tipy a uvidíte, že i prevencí se dá vyvarovat výtokům.

Čaje

Rozmarýnový čaj je účinný proti svědění a pálení, které je výsledkem houbové infekce. Může být také použit jako přípravek pro denní péči o intimní partie. Pokud trpíte kvasinkovou infekcí, měly byste pít jeden až čtyři šálky tohoto čaje denně. V boji proti plísňovým infekcím pijte několikrát denně neslazené borůvkové šťávy. Můžete také pít pilulky s brusinkovým extraktem nebo jíst sušené borůvky. Výsledky budou brzy viditelné.

Oleje

Oleje mají silné protiplísňové účinky. Namočte tampon v několika kapkách tea tree oleje a zaveďte si ho do pochvy. Nechte dvě až tři hodinky pracovat a celý proces opakujte dvakrát za den. Podobný účinek má oregano olej, který může být aplikován povrchově, nebo zředěný v olivovém oleji. Takto upravený olej může být užíván vnitřně ve formě dvou tobolek denně. Problém s kvasinkovou infekcí může být s touto léčbou vyřešen během několika týdnů.

Česnek

Pokud máte kvasinkovou infekci, jezte česnek. Jednou z možností je aplikovat pastu z nasekaného česneku na postižené oblasti. Také můžete konzumovat směs oleje, česneku, kapslí vitamínu E a kokosového oleje.

Ocet

mykotickéZakupte organický čistý ocet – dává se přednost jablečnému octu. Nalijte jeden šálek octa do vany s teplou vodou a máčejte se zde po dobu 20 minut. Poté se jemně otřete ručníkem.

Měsíček

Tato bylina má také protiplísňové a protizánětlivé vlastnosti. Rozdrťte několik listů z měsíčku a aplikujte je na infikované oblasti. Buďte si ale jisté, že je rostlina čistá a není ošetřena chemikáliemi. Této léčbě se ovšem vyvarujte během těhotenství.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button