Zdraví

Podpořte svůj krevní oběh a lepší průtok krve pomocí těchto bylinek

Oběhový systém tvoří srdce a krevní cévy. Je však propojený s celým tělem. Představuje důležitou součást našeho organismu. Krev, která v něm cirkuluje, zásobuje tělo kyslíkem, odvádí z něj oxid uhličitý. Má za úkol rozvádět vodu a živiny do všech orgánů, systémů, svalů a tkání. Je tedy, pro naše zdraví, velice důležitý. Jeho činnost můžete podpořit pomocí některých bylinek.

Ginkgo biloba

Tato bylinka je spojována s pozitivními účinky na náš mozek. Po celá tisíciletí však byla používána i pro posilování oběhové soustavy. Podle tradiční čínské medicíny stimulují listy průtok krve a zlepšují krevní oběh.

Bobule hlohu

Podporují lepší průtok krve a působí jako vazodilatátor – uvolňují zúžené cévy a snižují krevní tlak.

Gotu kola

Běžně se používá pro zlepšení paměti, koncentrace a bdělosti. Také však zlepšuje krevní oběh. Někdy bývá využívána jako pomoc při otocích nohou v případě žilní nedostatečnosti. Také pomáhá snižovat zánět a tím snižuje zátěž, se kterou se tělo musí vyrovnávat. Dá se používat jako extrakt nebo čaj.

Zázvor

Má hřejivou povahu a je vhodný v případě, že trpíte na studené ruce nebo nohy. Podpoří krevní oběh. Také má pozitivní vliv na trávicí systém a pomáhá v boji proti nevolnosti. Stimuluje průtok krve. Posiluje imunitní systém.

zázvor

Skořice

Toto koření povzbuzuje organismus a také zahřívá. To z něj dělá jednu z nejlepších bylin pro podporu krevního oběhu. Také podporuje dobré trávení. Šálek skořicového čaje je dobrý na krevní oběh. Také si ze skořice můžete připravit koupel na nohy, kterou také rozproudíte krevní oběh. Příjemná je i masáž se skořicovým esenciálním olejem.

Česnek

Kromě toho, že je česnek přírodní antibiotikum, pomáhá předcházet agregaci krevních destiček. Zahřívá a stimuluje krevní oběh. Podporuje zdravou hladinu cholesterolu v krvi.

Borůvky

Mají schopnost zlepšovat krevní oběh. Antioxidanty v nich obsažené chrání poškozené kapiláry a zlepšují funkce krevních destiček.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button