Zdraví

Podpořte svou imunitu

Imunitní systém je první obrannou linií lidského těla proti nemocem. Je něco, co můžeme udělat, aby byl silnější? Náš imunitní systém je silně ovlivněn stravováním a životním stylem, kterým žijeme.

Zde jsou 4 způsoby, kterými svůj imunitní systém můžeme podpořit a posílit.

1. Syrovátkový protein

Syrovátka vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýra a může posílit náš imunitní systém. Sportovci jej používají po cvičení neboť pomáhá při regeneraci svalů. Díky syrovátce tělo dokáže udržet správnou hladinu gluthionu – antioxidant, který pomáhá regulovat imunitní systém.

2. Vitamín C

To je asi první věc, která nás napadne, při zmínce o posílení imunitního systému. Velký obsah přírodního vitamínu C nalezneme v citrusových plodech, jahodách, broskvích, špenátu či kapustě.

3. Spánek

Ujistěte se, že máte dostatek spánku . Bylo prokázáno, že nedostatek spánku může oslabit imunitu, čímž se zvýší náchylnost k onemocnění a zvýší se čas potřebný ke zotavení ze zdravotních problémů, jako je běžné nachlazení.

4. Eliminace stresu

Možná jediná největší věc, kterou můžete udělat pro zlepšení vaší imunity, pokud jde o vaše chování, je snížit množství stresu ve vašem životě. Stres, ať už je způsoben problémy v našich vztazích, práci nebo čímkoli jiným, má schopnost snižovat možnosti boje s chorobami. Jestliže jsme ve stresu, naše tělo uvolňuje hormon kortizol, jehož jednou z vedlejších aktivit je snížení imunity. Chronický stres může snížit celkovou imunitu. Pokud trpíte častějším stresem, možná jste také častěji nemocní. Snažte se tedy vyhýbat stresovým situacím a procházet stresem co nejméně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button