Zdraví

Plísně a roztoče v polštářích: nebezpečné potvůrky, které je nutné odstranit

Kdy naposledy jste si vyměnili starý polštář za nový? Malé potvůrky, které se totiž schovávají v našich polštářích, mohou způsobit nevyléčitelnou nemoc.

36 letý muž si myslel, že trpí chřipkou. Měl zimnici, horečku, závratě a zvonilo mu v uších. Ani za dva týdny nato však nedošlo ke zlepšení, šel tak ke svému lékaři na prohlídku.

Lékař mu předepsal léky proti závrati a výsledky krevního testu nic neprokázaly. Ovšem den poté, začal muž vykašlávat krev a nakonec se ukázalo, že trpí aspergilózou, což je plísňové onemocnění plic.

Mikroskopické a extrémně lehké částice, při jejichž vdechnutí si zaděláme na veliké zdravotní problémy (mohou totiž způsobit infekci). Žijí všude kolem nás – v klimatizaci, topení, v tmavém prostředí vlhka i tepla, v koupelnách i kuchyních. Způsobují alergické reakce a kašel, jsou tak nebezpečné pro osoby s astmatem. Mohou zároveň vyvolat nevyléčitelnou plicní infekci, která se vyznačuje silným kašlem, dušností, únavou a hubnutím. Pokud se neléčí, hrozí vážné poškození plic.

Zejména osoby, které trpí astmatem nebo mají po operaci, jsou zranitelnější. Oficiálně až 700 osob ročně onemocní aspergilózou. Více o aspergilóze zde:

Zmiňovaný muž hledal alternativy léčby. Dobral se k Národnímu centru pro léčbu této nemoci, které se nachází pouze v jižním Manchesteru. Ukázalo se, že nebýt okamžitého řešení této situace, zbývalo by mu sotva dvanáct měsíců života. Muž se tak okamžitě setkal s odborníky na léčbu plísní. Byly mu předepsány patřičné medikamenty, které je nucen užívat do konce života. Nesmí cestovat letadlem a svůj dům musí uklízet a udržovat v čistotě třikrát týdně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button