Zdraví

Pesticidy způsobují vrozené vady: Pravda o viru Zika

Experti se shodují na tom, že virová epidemie Ziky je zapříčiněna pesticidy, které  tak nesou vinu za vrozené vady obyvatel jižní Ameriky, především Brazílie.

Tato šokující zpráva přišla v roce 2014. Přesto o ní dodnes neví kompletně celý svět, který by tak byl varován touto chemickou sloučeninou, která má za úkol odstranit otravný hmyz. Měli bystě vědět, že tato chemická látka způsobuje deformaci krve daného hmyzu, který tak má dále problémy se množit. Ovšem pokud se tato chemie dostane do pitné vody, což se právě stálo v Brazílii, může se postarat o katastrofické důsledky na životech lidských novorozenců!

Tyto typy malformace již byly zaznamenány u tisíců plodů těhotných žen, žijících v oblastech, kde se pyriproxyfen dostal do vody. Jedná se o mikrocefalii – vrozenou vadu v souvislosti s virem Zika, která zapříčiňuje právě atypické velikosti hlavy, respektive menší, než je běžné.

Nyní i sousední Kolumbie začíná bojovat s touto nemocí, ačkoli mikrocefalie u nich nepropukla. Ač bylo více než tři tisíce kolumbijských žen zasaženo tímto virem, žádná z nich neporodila dítě s atypickou hlavou. Je to proto, že ač se virus šíří, v Kolumbii nebyl použit pyriproxyfen.

WHO (Světová zdravotnická organizace) přiznala, že neexistuje žádná souvislost mezi tímto virem a mikrocefalií. Dokonce tvrdí, že je naprosto bezpečné pít pyriproxyfen, že v brazilské kauze šlo o pochybení na straně výrobce dané chemie. Jedná se o společnost Agent Orange, která má na svědomí také otrávení tisíce amerických vojáků, kteří sloužili ve Vietnamu. Mimochodem – tato společnost se rovněž věnuje výrobě geneticky modifikovaných plodin.

Nakonec Spojené státy již utratily 1,8 miliard dolarů v boji s tímto virem. Vyvstává ale otázka, zda bojují se správným nepřítelem? Jedni potvrzují nebezpečí dané chemie, druzí vinu svalují na místní výrobce, kde je stoprocentní pravda je otázkou. Každopádně – chtěli byste to riskovat?

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Jeden komentář

  1. agent orange není společnost ale chemikálie defoliant výrobcem je společnost monsanto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button