HubnutíZdraví

Obyčejná citronová šťáva – neobyčejné benefity pro naše zdraví

Citronovou šťávu získáme vymačkáním citronu. Je bohatá na vitamín C a tím je prospěšná pro naše tělo. Dá se však také použít pro úklid domácnosti a k osvěžení domova. Obsahuje kyselinu citronovou v přirozené formě a navíc je extrémně kyselá. Kromě vitamínu C poskytne tělu sacharidy, draslík, vápník a kyselinu listovou. Její součástí jsou i bioaktivní sloučeniny mezi které patří polyfenoly nebo kyselina askorbová. Připravíme si z ní chutný a osvěžující nápoj, který podpoří hydrataci organismu.

Výhody a využití šťávy z citronů

Posiluje imunitu, zlepšuje zdraví pokožky a vlasů, podpoří zdravé trávení. Je účinným spalovačem tuků a má protirakovinný potenciál.

Pomoc proti respiračním obtížím

Citronová šťáva přidaná do teplé vody a oslazená medem je starobylý lék proti bolestem v krku. Inhibuje aktiiitu bakterií způsobujících tyto druhy obtíží. Imunitu posiluje obsah vitamínu C.

Zesvětlení pleti

Samotná citronová šťáva může pokožku dráždit. Pokud ji však smícháme s medem, má hydratační účinky a také pomáhá zesvětlit tmavá místa. Kromě toho má antibakteriální a antifungální vlastnosti. Pokud ji smícháme s mořskou solí, získáme dokonalý peeling.

Boj proti akné

Díky svým antimikrobiálním vlastnostem pomáhá v boji proti akné. Také odstraňuje přebytečný maz a funguje jako exfoliant. Díky svým zesvětlujícím účinkům může pomoci zesvětlit jizvy způsobené akné.

Péče o vlasy

Může být použita k redukci šedivých vlasů. Ve směsi s kokosovým olejem působí jako přírodní antiseptikum. Pomáhá udržovat vlasy a pokožku hlavy čisté.

Podpora hubnutí

Citronová šťáva ve směsi s vodou je známá jako spalovač tuků. Polyfenoly ve šťávě obsažené pomáhají bojovat proti hromadění tuků. Starobylý ajurvédský recept doporučuje vypít ráno na lačno sklenici teplé vody s 10 ml medu a 5 ml citronové šťávy .

Pomoc při vysokém cholesterolu

V lidovém léčitelství se citronová šťáva používá pro lepší zdraví srdce a to díky tomu, že snižuje obsah lipidů.

Podpora detoxikace

Citronová šťáva je šikovným pomocníkem při detoxikaci. Podporuje zdraví jater, střev a ledvin. Díky nízkému glykemickému indexu udržuje stabilní hladinu energie a pomáhá nastartovat metabolismus těla.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button