Zdraví

Objevují se u vás otoky končetin? Změňte jídelníček

Otoky se často objevují na chodidlech, prstech nebo dokonce celých končetinách. Častěji u žen, které mívají sklony k hormonální nerovnováze. Otoky jsou příznakem nadměrného zadržování vody v organismu. To ,že být také příčinou některých zdravotních obtíží. Jedná se o špatnou funkci jater, srdce nebo ledvin. Také je způsobuje nevhodná životospráva.

Snadná změna jídelníčku

Objevují-li se u vás otoky, někdy se postačí zamyslet nad jídelníčkem a udělat jeho drobné a velmi snadné úpravy. Na co se tedy zaměřit?

  • Pozor na sůl

Doporučené denní množství je asi 5 gramů, což představuje jednu čajovou lžičku. U dětí je množství ještě menší. Větší spotřeba soli tak způsobuje nejen otoky, ale také vysoký krevní tlak nebo špatné fungování ledvin. Sůl se skrývá i v některých potravinách, u kterých bychom to nečekali. Jedná se třeba o pečivo, cereálie nebo sýry.

  • Vhodný pitný režim

Nesprávný pitný režim ovlivňuje také tvorbu otoků. Pokud totiž tělo dostává málo tekutin, má tendenci si je schraňovat na horší časy. Pokud dostává tekutin nad míru, neporadí si s jejich zpracováním. Pokud mu přísun tekutin rozložíme do celého dne, snadno si s nimi poradí.

  • Potraviny s obsahem draslíku

Tento minerál podporuje správné hospodaření s vodou. Kromě toho má pozitivní vliv na činnost srdce, svalů a celé nervové soustavy. Nachází se přirozeně v některých potravinách. Patří mezi ně banány, hroznové víno, meruňky, mrkev, špenát, celer nebo rajská jablíčka.

rajčata na keříku

Hospodaření s vodou pomocí bylinek

Močopudné účinky nabízejí některé bylinky. Některé navíc podporují tvorbu moči a našemu tělu dodávají potřebné minerály. Mezi takové patří lichořeřišnice. Tu si můžeme pořídit třeba jako tinkturu. Další bylinky s močopudnými účinky jsou Gotu Kola, lékořice, vřes nebo lopuch. Močopudné vlastnosti má také melou, okurka třešeň nebo červený rybíz.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button