Není žádnou novinkou, že hliník je toxický. Má vliv na náš nervový systém, proto přijít s ním do styku, ohrožuje naše zdraví. Může docházet k mnoha neurologickým onemocněním, jako je například demence, či dokonce autismus, anebo Parkinsonova nemoc.
Univerzita v Anglii začala studovat účinky vysoké hladiny hliníku na mozek člověka, který později zemřel na Alzheimerovu chorobu. Ukázalo se, že právě přímá vazba mezi hliníkem a touto nemocí vede ke katastrofickému konci. Můžeme to ukázat na příkladu bělocha, u kterého se při dispozici hliníku po osmi letech vyvinula agresivní forma Alzheimerovy choroby. Ani ženám se účinky hliníkového prachu nevyhýbají, jak ukázaly statistiky pitev ve Velké Británii.
S ohledem na tento průzkum začaly vznikat varovné zprávy o tomto toxickém kovu, který nás ohrožuje i v běžných antiperspirantech. Nedoporučuje se tak kosmetika s příměsí tohoto kovu, ani nádobí v kuchyni. Nejen u žen má totiž tento kov podíl na vzniku rakoviny prsu. Informace o hliníku má však rovněž nepříznivé dopady v rámci ekologických katastrof, které můžeme zaznamenat v Maďarsku, Jihoafrické republice a Anglii.
Vědci začínají proklamovat podíl hliníku v poměru s neurodegenerativními chorobami. Pokud se zaměříme na další průzkum, tak průměrný člověk v Americe spotřebuje asi sedm až devět mg hliníku, obsaženého v potravinách. Menší poměr hliníku je pak ve vzduchu a vodě. Jen jedno procentu hliníku se nám dostává do těla a zbytek putuje do trávicího traktu. Na tyto informace je třeba upozornit, co nejširší veřejnost.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.