Jídlo a receptyZdraví

Nový výzkum se zaměřil na hliník, který je všude kolem nás

Není žádnou novinkou, že hliník je toxický. Má vliv na náš nervový systém, proto přijít s ním do styku, ohrožuje naše zdraví. Může docházet k mnoha neurologickým onemocněním, jako je například demence, či dokonce autismus, anebo Parkinsonova nemoc.

Univerzita v Anglii začala studovat účinky vysoké hladiny hliníku na mozek člověka, který později zemřel na Alzheimerovu chorobu. Ukázalo se, že právě přímá vazba mezi hliníkem a touto nemocí vede ke katastrofickému konci. Můžeme to ukázat na příkladu bělocha, u kterého se při dispozici hliníku po osmi letech vyvinula agresivní forma Alzheimerovy choroby. Ani ženám se účinky hliníkového prachu nevyhýbají, jak ukázaly statistiky pitev ve Velké Británii.

hliníkS ohledem na tento průzkum začaly vznikat varovné zprávy o tomto toxickém kovu, který nás ohrožuje i v běžných antiperspirantech. Nedoporučuje se tak kosmetika s příměsí tohoto kovu, ani nádobí v kuchyni. Nejen u žen má totiž tento kov podíl na vzniku rakoviny prsu. Informace o hliníku má však rovněž nepříznivé dopady v rámci ekologických katastrof, které můžeme zaznamenat v Maďarsku, Jihoafrické republice a Anglii.

Vědci začínají proklamovat podíl hliníku v poměru s neurodegenerativními chorobami. Pokud se zaměříme na další průzkum, tak průměrný člověk v Americe spotřebuje asi sedm až devět mg hliníku, obsaženého v potravinách. Menší poměr hliníku je pak ve vzduchu a vodě. Jen jedno procentu hliníku se nám dostává do těla a zbytek putuje do trávicího traktu. Na tyto informace je třeba upozornit, co nejširší veřejnost.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button