O hliníku je známo, že je neurotoxický. Chronická dispozice hliníku vede k mnoha neurologickým onemocněním, jako je demence, autismus a Parkinsonova nemoc.
Univerzita ve Velké Británii se zabývala vysokou hladinou hliníku v mozku člověka, který později zemřel na Alzheimerovu chorobu. Přímá vazba mezi Alzheimerovou chorobou a dispozicí hliníku vede k fatálním důsledkům. Tak např. po osmi letech dispozice hliníkového prachu se u 66 letého bělocha vyvinula agresivní forma Alzheimerovy choroby. Ženám se rovněž důsledky hliníku nevyhýbají, jak dokládají pro změnu výsledky jedné britské ženy, která již na Alzheimerovu chorobu zemřela.
Dnes již existují varovné dokumenty o tomto toxickém kovu. Nedoporučuje se ani hliníkové nádobí v kuchyni či deodoranty s obsahem tohoto kovu. Velice těsná je také linie mezi hliníkem a rakovinou prsu. O neurologických chorobách již byla řeč. Dokumenty o negativní roli hliníku zachycují těžbu hliníku, která vytváří ekologické problémy po celém světě, což nakonec vede i k ekologickým katastrofám, které můžeme zaznamenat v Maďarsku, Jihoafrické republice a Velké Británii.
Mnozí vědci již naštěstí začínají akceptovat fakt, že hliník má podíl na neurodegenerativních chorobách. Průměrný dospělý člověk v USA spotřebuje v průměru asi sedm až devět mg hliníku v potravinách a menší částky pak z ovzduší a vody. Asi jedno procento hliníku se nám dostává do těla, zatímco zbytek putuje do trávicího traktu.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.