Zdraví

Nová infekce s šíří, byla nakažena již stovka lidí

Již stovka lidí se nakazila novým typem viru, který vede k vážným problémům genitálií a mlže způsobit dočasnou sterilitu.

Existuje mnoho lidí, kteří ani netuší, že jsou nositelem tohoto viru, kteří šíří dále na své sexuální partnery. Rovněž však existuje také mnoho lékařů, kteří ještě stále neslyšeli o mycoplasmě. Bohužel se tato infekce šíří pohlavním stykem, a jelikož ještě není příliš proklamovaná a symptomy nejsou ještě zcela charakteristické, většina lidí ani netuší, že tímto onemocněním trpí.

Můžete evidovat některé zdravotní problémy, jako je výtok z penisu, vaginální krvácení, bolesti varlat, bolest v oblasti genitálií vůbec (zejména při pohlavním styku) a nejhorší je, že jak toto onemocnění, tak jeho příznaky jsou doživotní. Nemusíte však také zaznamenat naprosto nic.

Většinou ženy cítí při pohlavním styku bolesti, mohou krvácet, dalším doprovodným jevem je pak samozřejmě neplodnost.

Vědci v současné době tuto infekci studují. Již se zjistilo, že se jedná o mikroorganismy, které sídlí v reprodukčním systému. Bohužel má tato infekce více než sedmdesát druhů, které se liší i podle pohlaví postižené osoby. Tyto bakterie se šíří velmi rychle a kvalitně se přenáší. Onemocnění bylo objeven zhruba před devíti lety a v roce 2007 se potvrdilo, že bylo daleko více osob postiženo tímto onemocněním, než například dříve rozšířenou kapavkou. Mycoplasma postihuje především mladé osoby, které se nebrání střídaní sexuálních partnerů, americká studie ukázala, že trichomonáza a mycoplasma drží v procentech prvenství co se týče pozitivních výsledků. Podobné výsledky se ukázaly také ve Velké Británii.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button