KrásaZdraví

Nepřehlížejte těchto 8 příznaků, které značí, že vaše tělo bojuje s toxiny

Žijeme ve světě, který jde rychle kupředu a my se mu přizpůsobujeme moderním životním stylem. Není to vždy správně, a proto naše tělo nedokáže odstranit všechny škodlivé látky každý den.

Usazené toxiny jsou obecnou hrozbou našeho zdraví. Jistě víme, že vzduch je znečištěný, jíme občas modifikované potraviny, pesticidy a hormony, ale je možné nějak tohle působení zmírnit? Ano, je! Začněte u sebe, omezte alkohol, nekuřte a neužívejte více léků, než je potřebné.

Bolesti hlavy

Typickým znakem, že jsou toxiny v lidském organismu, je právě bolest hlavy. Toxiny mohou mít vliv na centrální nervovou soustavu a to je důvod, proč bychom se měli snažit tyto toxiny odbourat.

Zmnožený břišní tuk

Také přítomnost břišního tuku je jednou z nejvíce zjevných známek, že je tělo zatíženo toxiny. Toxiny jsou překážkou vedoucí k neschopnosti regulovat hladinu glukózy a cholesterolu. Také mění hormonální hladinu v našem těle.

Kožní problémy

Odborníci se shodují, že toxiny v lidském těle způsobují kožní problémy. Pravděpodobně je to v důsledku toho, že se jich tělo snaží zbavit přirozeným procesem. Kůže je zánětlivého charakteru, červená, svědí a v obličeji se objevuje zarudnutí.

Je vám horko?

breakfast-944235_960_720Když je organismus zatížen toxiny, játra se snaží k jejich odstranění. Tím, že musí rychle pracovat a těchto toxinů odstranit skutečně velké množství, uvolňují teplo, které vede k přehřívání organismu. Také škodlivé látky vdechované vzduchem způsobují překrvení dutin, čímž je zahlcují.

Chybí vám energie?

I to vám nesmí uniknout. Častější únava a vyčerpání, způsobuje, že klesá vaše energie a výkonnost. Opět zde sehrají svou roli toxiny.

Nespavost

Vysoké hladiny toxinů zapříčiňují obtíže se spánkem z toho důvodu, že omezují normální krevní průtok řečištěm.

Obtíže se žlučníkem

Nahromaděné toxiny v játrech vyvolávají zhoršenou tvorbu žaludečních šťáv, což má za následek ucpávání žlučníku.

Bíle nebo žlutě povleklý jazyk

Měli byste být velmi opatrní. Pokud si všimnete bílého nebo žlutého povlaku na jazyku, pak je krevní oběh pravděpodobně zaplaven toxiny. Očistěte své tělo dříve, než skutečně onemocníte.

Otázkou ještě zůstává, jak se detoxikovat. Zde jsou ty nejefektivnější metody:

Epsomská sůl

Možná jste o ní ještě nikdy neslyšeli, ale tato sůl, která má využití v koupelích, je zkrátka jedinečná. Jedná se o sloučeniny hořčíku a síranu – přirozeně se vyskytující čisté minerální látky fyziologického původu z Anglie. Tyto dvě významné látky se snadno vstřebávají do pokožky a jsou efektivním řešením k vaší relaxaci. Sulfáty pomáhají z těla odstranit kovy, regulují aktivitu enzymů, jsou dobré pro lepší funkci svalů a nervů, brání usazování škodlivin do tepen.

Naplňte vanu teplou vodou a přidejte několik šálků Epsomské soli. Koupel si dopřávejte třikrát týdně a pokožku si v ní máčejte 15 minut. Uvidíte sami, že bolesti hlavy budou pryč. Nedoporučuje se lidem se srdečními problémy a vysokým krevním tlakem.

Zelený čaj

tea-1309015_960_720Zelený čaj je plný velmi účinných látek, které se používají v odstraňování volných radikálů z těla. Obsahuje antioxidanty, které brání toxickému poškození jater.

Citróny

Citrón je silným detoxikačním nástrojem. Citrónová šťáva napomáhá k alkalizačním procesům těla, zlepšuje a spouští produkci žluči v játrech, současně stimuluje příjem minerálů, stejně jako jejich absorpci. Také jako zelený čaj mají i citróny antioxidanty. Aktivují enzym jater, který z těla odstraní spoustu toxických látek. To je důvod, proč byste měli pít citrónovou šťávu rozpuštěnou v teplé vodě hned po probuzení. Do ní se doporučuje jedna lžíce medu a kajenský pepř, podpoří metabolismus. Jeden šálek po dobu jednoho měsíce a budete se cítit daleko vitálnější.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button