Zdraví

Nemoci, které vznikají v důsledku nesprávných hygienických návyků

Velká část populace dělá při hygieně mnoho chyb, které způsobují velké zdravotní problémy. Problémy s častými infekcemi močových cest, pohlavních orgánů, hemeroidy aj., možná nejsou způsobeny špatnými bakteriemi, které se usídlily ve vašem těle, ale nerespektováním základních hygienických pravidel.

nemociO tomto tématu se sice málo mluví, protože je velmi nepopulární pro širokou veřejnost, ale je potřeba ho připomenout, jelikož mnoho lidí dělá zásadní chyby již ve své koupelně a tím škodí svému organismu.

Dlouhé sezení na záchodě

Velmi často se stává, že osoba trpící zácpou, nebo jiným podobným problém, tráví na záchodě příliš dlouhou dobu a to je velká chyba. Při sezení se orgány vašeho zažívacího traktu uklidní, a proto je lepší udělat spíše pár kroků či dřepů.

Příliš velká čistota

Při nadměrném množství používání toaletního papíru můžeme docílit podráždění kůže, která bude svědět a pálit.

nemociUtírejte se tedy jen podle potřeby, ideálně dvakrát až třikrát. Pokud budete potřebovat větší množství toaletního papíru, je to spíše známka toho, že jste se nevyprázdnili úplně.

Typ toaletního papíru

Vždy používejte měkký toaletní papír bez přidaných vůní a barviv. Ten totiž nejméně dráždí vaši pokožku.

Správný způsob čistění

Mnoho žen dělá nevědomky zásadní chybu, že se při močení utírá zezadu do předu. Díky této chybě dochází k přenosu bakterií, jako je například Escherichia coli, z konečníku do močové trubice. Na rozdíl od mužů, ženy mají tuto trubici velmi krátkou, takže k přenosu dochází mnohem rychleji a snadněji. Bakterie se dostanou až do močového měchýře a způsobují řadu infekcí močových cest. Proto je vždy důležité, aby se čištění provádělo opačným směrem.

Pokud budete dodržovat těchto pár pravidel, s největší pravděpodobností předejdete nepříjemnostem v genitální oblasti. Ušetří vás před návštěvami doktora a před výdaji za léky a léčení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button