Babské radyPřírodní léčba

Nejlepší tipy na využití soli v domácnosti: Proč ji rozsypat kolem domu?

Jedná se nejen o hlavní složku v kuchyni, ale také o pomoc v našem každodenním životě. Sůl nás zbaví mravenců, kteří se k nám dostávají přes dveře a okna. Chcete je odstranit? Sůl je jasným řešením! Rozsypejte sůl na inkriminovaná místa a domácnost navíc zmírníte i vlhkost.

Další použití soli v domácnosti:

  • Sůl také dokáže perfektně vyčistit stříbro, měď nebo bronz. Každý prvek v domácnosti vyžaduje čištění. Výjimkou nejsou ani dekorace nebo šperky. Efektivní směs soli a jablečného octa vyřeší zašlou barvu na těchto předmětech.
  • Sůl poslouží rovněž jako čistič oken a to ať už doma nebo v autě. Smíchejte dvě polévkové lžíce soli s vlažnou vodou. Okna s touto směsí vyčistěte a odstraňte veškeré skvrny. Dostanou přirozený vzhled.

sůl

  • Potřebujete mít dokonale čisté umyvadlo? Smíchejte sůl s teplou vodou a vydrhněte touto směsí dřez. Přispějete navíc ke snížení zápachu.
  • Sůl lze použít také na pleť – jen se solí ji totiž lze omladit. V soli se můžete koupat, stačí, když ji přidáte do vany spolu s olivovým olejem a levandulí. Anebo se touto směsí potírejte. Vaše pokožka vám poděkuje.
  • Sůl vrátí barvu vašim záclonám a kobercům – naneste ji na tyto dekorační prvky v kombinaci s vodou.
  • Máte vředy v ústech? Bolí vás zuby? Sůl s teplou vodou také pomůže. Stačí si s ní vypláchnout ústa.
  • Potřebujete vybělit zuby? Zkombinujte sůl s jedlou sodou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button