Babské radyJídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Nejlepší tipy, jak si vyčistit obličej za pomoci jedlé sody

Jedlá soda je jednou z nejlepších surovin, pokud jde o léčbu kožních problémů. Tento prášek do pečiva odstraňuje vrchní vrstvu kůže, přebytečné kožní buňky a to aniž by došlo k podráždění pokožky. Vaši pleť tak zásadně omladí.

Tipy pro čištění pokožky

  1. Postačí si vytvořit pastu za pomocí trochy jedlé sody a teplé vody. Tuto pastu aplikujte na obličej za pomocí jemných krouživých pohybů. Poté si tvář opláchněte teplou vodou. Právě tímto způsobem odstraníte odumřelé buňky a maz z pokožky.
  2. Vyrobte si směs z jedlé sody a mletého ovsa a očistěte si takto svou kůži. Poměr ovsa a jedlé sody musí být 1:6. Tuto směs pak vmasírujte do obličeje za pomocí konečků prstů. Vyhněte se kontaktu s očima. Poté si obličej opláchněte teplou vodou. Tato směs vám rovněž pomůže s tmavými kruhy pod očima.
  3. Kombinace jedlé sody a citronu vám zase pomůže dezinfikovat pokožku a zbavit se stařeckých skvrn. Smíchejte dvě lžíce jedlé sody a dvě polévkové lžíce hnědého cukru. Nezapomeňte na 1/4 šálku šťávy z citronu. Vše dobře promíchejte a aplikujte na vlhkou pokožku na dobu deseti minut. Poté omyjte teplou vodou.
  4. Kokosový olej je hydratačním krémem, pomáhá odlupovat starou pokožku a je obzvláště užitečný při léčbě zánětu kůže a suché pokožky. Adekvátní množství kokosového oleje a jedlé sody spojte. Naneste tuto pastu na pokožku a vyčkejte několik minut. Poté opláchněte teplou vodou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button