KrásaPřírodní léčba

Napařování obličeje jako pomocník proti akné

Máte-li obtíže související s akné, můžete vyzkoušet napařování obličeje. Pomůže uvolnit nečistoty, které se hromadí v pórech. Díky tomu se produkty určené k péči o pleť do ní mohou lépe vstřebat. Zlepšíte tak jejich účinnost.

Proč napařování pomáhá redukovat akné?

Akné se objevuje v případě, že jsou póry v kůži zanesené kožním mazem, odumřelými kožními buňkami nebo bakteriemi. Pokud pokožku vystavíte teplé páře, uvolníte ucpané póry. Tím eliminujete výskyt akné. Napařování pokožky také pomáhá zvyšovat její propustnost, tím lépe absorbuje prostředky určené k boji s akné. Pokožka po působení páry změkne.

Některé výhody používání páry na obličej

1. Důkladně vyčistí pokožku

Používáním páry podpoříte otevření kožních pórů, odstraníte nečistoty a bakterie, které jsou příčinou vzniku akné.

2. Podpoří cirkulaci

Napařování má za následek pocení. To rozšiřuje krevní cévy a zlepší průtok krve. Ta dodá kyslík a živiny do pokožky obličeje a ta se pak stane zdravější a zářivější.

3. Zlepší hydrataci

Napařování obličeje podpoří hydrataci pokožky. Jakmile se póry otevřou, uvolňují se přírodní oleje a ty udržují pokožku hydratovanou. Pomáhají v boji proti suché kůži.

4. Zlepší propustnost pokožky

Díky lepší propustnosti pokožky dochází ke zlepšení vstřebávání přípravků určených k péči o pleť. Tím se zvyšují jejich účinky.

5. Podpoří produkci kolagenu

Během napařování obličeje dochází ke zlepšení průtoku krve. Do pokožky se dostává více živin a tím se zlepšuje produkce kolagenu. Ten zlepší elasticitu pokožky a pomáhá eliminovat jemné vrásky.

Jak často a jakou dobu provádět napařování obličeje?

Ideální je jednou za týden. Jsou-li však vaše póry extrémně ucpané, můžete vyzkoušet napařování dvakrát týdně. Doba napařování by měla být asi 10 minut, podle typu pleti:

  • Normální nebo smíšený typ pleti – 1x týdně, 12 minu.
  • Suchá pokožka – 2x týdně, 10 minut
  • Mastná pokožka – 2x týdně, 12 minut

Pokud máte pokožku extrémně citlivou, poraďte se se svým dermatologem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button