Krása

Namasírujte si rty čajovým sáčkem, z výsledku budete žasnout!

Pokud máte v zimě problém s rty, pomůže vám tento rychlý a efektivní způsob, který je snadno dostupný. Stačí mít doma pár sáčků vašeho oblíbeného zeleného čaje! Tato metoda hravě nahradí balzám na rty.

Rychlé ošetření pro rozpraskané rty

rtySáček zeleného čaje namočte v teplé vodě, vymačkejte z něj přebytečnou vodu, držte v ruce a jemně s ním masírujte rty. Opatrně s ním přejíždějte po rtech po dobu 5 minut. Každý den opakujte tento postup a zvýšíte tím hydrataci vašich rtů. Všimnete si okamžitého zlepšení stavu rtů, rozhodně zmizí i případné boláčky. Nepotřebujete celý arzenál balzámových tyčinek, když si s vaším problémem poradí i zdánlivě obyčejný sáček zeleného čaje.

Jakto, že to funguje? Tajemství zeleného čaje

Zelený čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů dnešní doby. Ač je stále předmětem řady vědeckých studií, jeho účinky jsou potvrzené. Funguje skvěle na vnější použití a jeho oblíbenost je i v kosmetickém průmyslu – zejména ve výrobě anti – aging produktů.

čaj

Zelený čaj má léčivé vlastnosti, díky nimž jsou jeho schopnosti popisovány hlavně na kůži včetně rtů. Předpokládá se, že zelený čaj zvyšuje odolnost vůči UV záření. Zlepšuje tak účinnost opalovacího krému, ale může pomoci i v případě úpalu, kdy zmírní jeho projevy. Protizánětlivé účinky působící na pokožku, jí krásně uklidňují a přináší úlevu. Současně chrání citlivou pokožku před podrážděním. Obsah kofeinu v zeleném čaji stimuluje krevní oběh a podporuje detoxikaci.

rtySloučenina EGCG v zeleném čaji reaktivuje odumřelé kožní buňky. V tomto stavu se nacházejí kvůli vystavování se slunečnímu záření a znečištění.

Navíc obsahuje velké množství oligomerních proanthokyanidinů OPC, které obecně řadíme mezi nejsilnější antioxidanty. Oddalují předčasné stárnutí prostřednictvím boje proti volným radikálům a hojí poškozené buňky. Taktéž inhibují enzymy, které škodí kolagenu, ten je nezbytný k posílení a vyhlazení pokožky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button