Jídlo a receptyZdraví

Moderní letní citronáda pečená v troubě: vyzkoušejte, stojí za to!

Všichni milujeme limonádu. Její citrónová verze uhasí žízeň hlavně v horkých letních dnech. Nikdo si však troubu nespojí s výrobou limonády. Nejedná se zrovna o spotřebič, kde by vznikala studená limonáda, že? Jenže chuť pražených citronů je v limonádě skutečně jedinečná a neodolatelná.

Jak vytvořit perfektní pečenou limonádu

Než odšťavníte citróny, upečte je v troubě. Dělá se to tak, že rozpálíte troubu na maximum. Když to jde, tak na úroveň teploty pece (300 – 400 °C), kde se připravuje pizza. Tyto trouby s velkým výkonem ovšem hodně drahé, jistě si vystačíte i s vaší troubou.

limonádaCitróny (včetně kůry) rozkrojte na polovinu a položte je na pečící plech dužnatou stranou dolů. Vložte do trouby a pečte asi 20 – 30 minut. Měly by být jen lehce spálené při okrajích, rozhodně ne spálené. Čas je orientační, přizpůsobte ho v závislosti na výkonu vaší trouby a velikosti citrónů.

Po vyjmutí z trouby nechte citróny úplně vychladnout a pak je odšťavněte. Vznikne vám jednoduchý sirup, který můžete spojit s vodou a ledem – snížíte tím ostrost limonády. Pražené citróny jsou přirozeně sladké a jejich podtóny lehce trpké. Dávka sirupu se tak bude řídit i vaší vlastní chutí.

Pozor na snížení vitamínu C

Od této limonády nemůžete očekávat plnou dávku vitamínu C. Je to limonáda, která vám přinese více osvěžení, než fakt, že by odrazila zánět nebo měla další léčivé vlastnosti. Pro tyto účely použijte staromódnější recepty.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Jeden komentář

  1. Dobrý den, nepochopila jsem formulaci „pak je odšťavněte“. Myslíte tím klasické odšťavňování v odšťavňovači? Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button