Zdraví

Milujete saunování? A co když se po něm objeví bolesti hlavy?

Bolesti hlavy po saunování jsou poměrně běžným jevem. Často bývají spojovány s migrénou. Její příčinou může být teplo v sauně, změna krevního oběhu nebo nadměrné pocení. Bolest hlavy po saunování představuje krátkodobou záležitost, která může být přesto nepříjemná.

Jaké jsou časté příčiny bolesti hlavy po saunování?

Mezi časté příčiny patří dehydratace. Během pobytu v sauně dochází k nadměrnému pocení, což je principem saunování. Pokud však tělu nedodáme dostatek tekutin, dojde k dehydrataci. Jednou z jejích následků je právě bolest hlavy. Aby k dehydrataci nedocházelo, je potřeba jak před, tak i po saunování dostatečně pít. V sauně však neztrácíme pouze vodu, ale také elektrolyty (minerály jako hořčík, vápník, sodík, chlor, nebo fosfor). Ty jsou nezbytné pro celou řadu tělesných funkcí. Pokud je elektrolytů v našem těle málo, může se také objevit bolest hlavy.

bolest hlavy

Dalšími příčinami bolestí hlavy mohou být vyšší krevní cirkulace nebo rozšířené cévy. Příčinami těchto jevů je zahřátí organismu. Jev z těchto důvodů je také přechodný a bolest hlavy během několika hodin odezní.

Bolest hlavy se může objevit i v případě, že jste v sauně příliš dlouhou dobu. Ideální doba pro pobytu je 15-20 minut, pak je dobré tělo ochladit. Doba pobytu v sauně je však záležitost velice individuální.

Dočasnou bolest hlavy může způsobovat také vyplavování toxinů, ke kterému dochází následkem pocení.

Jak bolestem hlavy po saunování předcházet?

Velmi důležitý je dostatek tekutin. Jen tak předejdete dehydrataci. Po sauně je také potřeba se ochladit. Chladný vzduch podporuje stahování cév a tím tlumí bolesti hlavy. Šikovným pomocníkem jsou i studené obklady na čelo. Před saunováním se vyhýbejte popíjení kávy a nápojů s obsahem kofeinu. Káva patří mezi silná diuretika a díky tomu pomáhá tělu zbavovat se vody.

Není dobré navštěvovat saunu nalačno. Pokud máte prázdný žaludek, klesá hladina cukru v krvi. Tento fakt může být jedním z důvodů bolesti hlavy.

Pokud jdete cvičit, nechoďte do sauny bezprostředně po cvičení. Cvičení může zvýšit krevní tlak, stejně tak saunování. Vysoký krevní tlak je opět jednou z příčin bolestí hlavy.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button