Zdraví

Méně tradiční banánový nápoj s řadou zdravotních benefitů

Banánový nápoj v podobě čaje je považován za bohatý zdroj draslíku, hořčíku, manganu a vitamínu B6. Lidové léčitelství doporučuje pití tohoto nápoje především těm, kdo trpí nespavostí, depresemi, chronickou úzkostí, sníženou imunitou, obezitou nebo vysokým krevním tlakem. Také pomáhá bojovat se zánětlivými procesy v těle.

Podpora klidného spánku

Vyšší množství tryptofanu, serotoninu a dopaminu obsažené v banánovém nápoji může zlepšovat úroveň spánku, snížit výskyt nespavosti. Vychutnáte-li si před spaním nápoj vyrobený z banánových slupek, můžete snížit výskyt stresových hormonů a navodit zdravý a ničím nerušený spánek.

Regulace krevního tlaku

Banánový nápoj obsahuje také draslík, který podporuje zdraví srdce a snižuje vysoký krevní tlak. Reguluje rovnováhu tekutin v těle, může snížit zátěž kardiovaskulárního systému uvolněním napětí v tepnách a krevních cévách.

Zlepšení nálady

Dopamin a serotonin pomáhají regulovat hladinu hormonů a zlepšují náladu.

Lepší trávení

Draslík a hořčík optimalizují funkce hladkého svalstva, což je důležité, kromě jiného, pro trávicí trakt. Stimulují peristaltický pohyb, brání zácpě, nadýmání a křečím. Také mohou pomoci zlepšit příjem živin.

Posílení imunitního systému

Vitamíny A a C přítomné v banánech posilují imunitní systém. Působí jako antioxidanty. Vitamín C navíc stimuluje tvorbu bílých krvinek. Vitamín A bývá spojován s prevencí oxidačního stresu nebo makulární degenerace.

Příprava banánového nápoje

Postačí 1 BIO banán, 2 šálky vody, trochu medu nebo jiného přírodního sladidla a kousek skořicové kůr nebo skořice v prášku.

Postup přípravy:

Vodu vlijte do hrnce, přidejte skořici a přiveďte k varu. Vložte banán zbavený konců a nechte vařit asi 10 minut. Následně vzniklou tekutinu přelijte přes sítko, nechte trochu vychladnout a přidejte med nebo jiné přírodní sladidlo. Množství dle vaší chuti.

Používejte BIO banán, neboť ve slupce nezůstanou žádné pesticidy. Místo skořicové kůry můžete použít skořicový prášek – 1/4 lžičky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button