Zdraví

Máte pravidelnou menstruaci?

Víte o tom, že pravidelná menstruace je známkou zdraví? Jaké je tedy to vaše zdraví?

Pravidelná menstruace je znakem zdravé dělohy a toho, že máme vyvážené hormony v těle, že pravidelně jíme, máme dostatek spánku a cvičení. Ale jaké jsou například varovné signály závažného onemocnění v případě menstruace?

Tak například, pokud máte jasnou barvu krve, může jít o zdravotní problémy se štítnou žlázou. Pokud používáte antikoncepci, pak je jasná menstruační krev normálním jevem. Pokud ji však neužíváte, pak evidentně trpíte hormonální nerovnováhou – doporučuje vám tedy bezprostředně navštívit endokrinologa.

Pokud na druhou stranu trpíte dlouhými a bolestivými menstruačními cykly, je třeba jít ke gynekologovi, protože to, že je bolestivá menstruace „přirozeným“ jevem, je pouhý mýtus, který se nese z kolene na koleno. Opak je pravdou a v pravidelné bolesti rovné té porodní, žít přece dámy nechcete.

Zmeškala jste svůj pravidelný menstruační cyklus? Pak jste možná těhotná anebo trpíte poruchou organismu, diabetem a podobně. Běžte ke svému gynekologovi a v první řadě vyvraťte nebo se naopak přesvědčte o své graviditě.

Nečekané krvácení mimo menstruační cyklus může značit na polypy děložního hrdla. Může jít také o vysokou hladinu estrogenu v těle, o první příznak rakoviny a podobně. Rozhodně je třeba to řešit.

Pokud máte intenzivně rudou menstruační krev, pak je vše v pořádku. Pokud barva zesvětlí, pak trpíte nerovnováhou estrogenu.

A nakonec nezapomeňte, že s jakýmikoliv problémy, a to nejen v této oblasti, je třeba okamžitě jít za lékařem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button