Zdraví

Matcha tea nemůžete pít kdykoli

V současné době se stává tento druh zeleného čaje velmi oblíbeným a to díky svým pozitivním účinkům na náš organismus, které mu dodávají látky v něm obsažené. Patří mezi ně antioxidanty, sloučeniny pomáhající v boji proti předčasnému stárnutí či snižující hladinu cholesterolu v krvi. Mezi nezanedbatelné účinky patří také podpora při hubnutí či zlepšení činnosti mozku.

Víte, kdy je vhodná doba pro pití matcha tea?

Tento druh zeleného čaje obsahuje kofein, to je potřeba mít při jeho konzumaci na paměti. Na rozdíl od kofeinu obsaženého v kávě je tento uvolňován postupně, po dobu 4-6 hodin, kdy tělu poskytuje bdělost.

Přesný čas jeho konzumace není daný, záleží na denním režimu každého jednotlivce. Nejčastěji se však popíjí ráno či dopoledne. Někdo jej používá jako nápoj před cvičením. Jedna porce Matcha tea (čajová lžička) se zalívá 100 ml vody. Maximální doporučené množství je 6 šálků denně. Těhotné či kojící ženy by toto množství měly omezit na maximálně dva šálky za den. U dětí bývá doporučován jeden šálek za den.

  • Konzumace Matcha tea ráno

Dejte si pozor při konzumaci na lačný žaludek, v tomto případě může být Matcha tea příčinou nevolnosti. Dopřejte si raději šálek tohoto lahodného moku až po snídani. To vám pak pomůže nastartovat váš náročný den.

  • Konzumace Matcha tea dopoledne

Pokud si dopřejete šálek čaje během dopoledne, pomůže vám rozhýbat mozkové závity, doplní potřebnou energii a posílí soustředění, které potřebujete pro plněná pracovních povinností.

  • Konzumace Matcha tea odpoledne

Konzumace matcha tea v odpoledních hodinách je vhodný především v případě, že se chystáte na cvičení nebo máte před sebou ještě náročnou schůzku či večerní program.

  • Konzumace Matcha tea večer

Jestliže si na večer již nic neplánujete a hodláte jej strávit v poklidném kruh rodiny, pak si raději matcha tea ve večerním čase odpusťte. Pokud však před sebou máte náročný večerní nebo noční program či se potřebujete učit na těžkou zkoušku a chcete předejít únavě, pak je šálek matcha tea tou správnou volbou. Zažene únavu, nastolí klid a uleví od stresu. Vy se tak můžete soustředit na to, co je pro vás důležité.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button