Krása

Marulový olej pro pokožku a vlasy

Marulový olej patří do skupiny přírodních olejů. Vyrábí se z jadérek plodů marulovníku namibijského. Ten má svoji domovinu v oblastech jižní Afriky. Rychle se vstřebává a má oříškově květinovou vůni. Je vhodný k péči o vlasy i pokožku. Přínosem jsou jeho antioxidační, změkčující, hydratační a anti-aging vlastnosti.

Marulový olej k péči o tělo

Používá se proti akné, proti prvním známkám předčasného stárnutí, redukuje skvrny a jizvy, je prevencí proti striím. Má pozitivní vliv na lámavé nehty a pozitivně působí i na vlasy.

Také jej nalezneme jako součást mnoha kosmetických produktů. Obsahuje mononenasycené mastné kyseliny, tokoferoly a aminokyseliny.

Marulový olej na obličej

Působí jako hydratační prostředek pro suchou pokožku. Je vhodný pro pokožku stárnoucí. Rychle se vstřebává. Pomáhá v boji s akné, Má antimikrobiální vlastnosti, bojuje proti bakteriím, které podporují tvorbu pupínků a černých teček. Také má vlastnosti analgetické a protizánětlivé, díky nim může snížit zarudnutí, zánět a svědění. Vyhlazuje jemné linky a strie. Zabraňuje ztrátě elasticity pokožky, zlepšuje ji a to díky mastným kyselinám a polyfenolům. Zvyšuje pokožce schopnost regenerace. Umí proniknout do hloubky i přes silné vrstvy.

Marulový olej na strie

Obsahuje prospěšné živiny, ty pokožce zachovávají pružnost a vláčnost. Pravidelná aplikace může pomoci v boji proti hyperpigmentaci a striím.

Marulový olej na kožní obtíže

Obsahuje větší množství kyseliny linolové (omega-6 esenciální mastná kyselina) a olejové. Ty způsobují zvlhčující a hydratační účinky. Může být tedy účinným pomocníkem proti některým kožním obtížím. Patří mezi ně lupénka, ekzém nebo akné.

Marulový olej na vlasy a pokožku hlavy

Marulový olej obsahuje živiny, antioxidanty a mastné kyseliny. Jeho účinky jsou regenerační, hydratační, antimikrobiální a protizánětlivé. Udržuje tedy zdravou také pokožku hlavy. Kromě toho podporuje růst vlasů. Těm dodá výživu. Je prospěšný pro vlasy suché, lámající se nebo krepaté.

Marulový olej na nehty

Díky svým hydratačním a vyživujícím vlastnostem je přínosem i pro naše nehty. Má pozitivní vliv na nehty poškozené a lámavé. Také může pomoci snížit výskyt bolestivé a popraskané kůže, která se objevuje kolem nehtů. Pravidelné používání marulovéjo oleje na ruce je udrží jemné a vláčné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button