Léto je téměř tady a všichni víme, že naše děti budou trávit více času venku, hrát si na dvorku s kamarády a užívat si krásného dne.

Přesně to je důvod, proč je nutné důkladně prohlížet pokožku svého dítěte předtím, než překročí práh domu. Vaše dítě se totiž může nakazit Lymskou boreliózou, což je velice vážné onemocnění.

Bohužel se nejedná o žádné běžné komáří kousnutí, nýbrž o kousnutí způsobené klíštětem, které právě přenáší tyto bakterie. Nejhorší je však to, že toto onemocnění je často zaměňováno za kousnutí komára nebo pavouka. Dávejte si proto bedlivý pozor na následující příznaky, které jsou typické pro lymskou boreliózu.

Příznaky lymské boreliózy

Jde o únavu, horečku, bolest kloubů, bolesti hlavy, zimnici, dále se lymská borelióza projevuje otokem, znecitlivěním nebo krátkodobými problémy s pamětí. Pokud zaznamenáváte některé z uvedených problémů i u svého dítěte, neprodleně navštivte lékaře. Zpočátku se toto onemocnění řeší obyčejnými antibiotiky, což je řešení v případě podchycení této nemoci v prvopočátku. Přesně rané stádium je to, které je třeba okamžitě vysledovat, aby se dal postižený člověk zachránit. Lymská borelióza je totiž závažná život ohrožující nemoc, kterou není radno podceňovat. Velikou prevencí je pravidelná údržba trávníku na zahradě, tedy pravidelné sekání trávy, které omezuje výskyt klíšťat. Rovněž pravidelně prohlížejte všechny členy domácnosti a to včetně zvířecích miláčků.

Podívejte se na přiložené fotografie, které vám pomohou se snadnou identifikací možného nebezpečí. Rozhodně vnímejte jakoukoli změnu barvy pokožky, zejména co se týče zarudnutí. Významným doprovodem je také teplá pokožka právě v okolí zarudnutí.

kliste

Čtěte:  Rozlučte se s cholesterolem!

ZANECHAT ODPOVĚĎ