Zdraví

Jak být se svým lymfatickým systémem kamarád

Detox tohoto systému je pro naše tělo opravdu nezbytný. K čemu je dobrý?  Vyčistíte svou pokožku, zbavíte se bolestí hlavy, nachlazení, zánětu nosních dutin, vysokého cholesterolu, oslabeného imunitního systému nebo chronické únavy.

Tento systém je základní jednotkou našeho imunitního systému; jedná se o řadu kanálů, které plní úlohu detoxikace. Lymfatický systém eliminuje toxiny z buněk a také jejich přenos do krevního řečiště, ledvin, střev a dále do těla.

Pokud lymfatický systém u člověka nepracuje správně, začne se lidské tělo dusit ve svém odpadu. Lymfatický systém se tak musí udržovat čistý a průchozí.

Máme třikrát tak více lymfy než krve. Lymfa vzniká z buněk a lymfatické uzliny nalezneme v hrdle, krku, rozkroku a podpaží. Lymfa detoxikuje tělo od bakterií a filtruje prostřednictvím sleziny. Dále se vlévá do krevního řečiště a chrání před infekcemi.

Dále má na svědomí vstřebávání tuků, transport krve, řeší kožní problémy, bolesti hlavy, nachlazení, zánět vedlejších nosních dutin, vysoký krevní cholesterol, chronickou únavu nebo oslabený imunitní systém.

Cesta za úspěšnou očistou tohoto systému vede přes ovoce a zeleninu. Konzumujte tyto přírodní potraviny nejlépe v syrovém stavu, protože plody obsahují vysoké množství kyselin a enzymů a ty dokážou rozpouštět toxiny. Syrové plody snižují možný zánět lymfy, proto jezte hodně salátů a pijte ovocné šťávy.

Výborná je také cibule, česnek, zázvor, avokádo, mořská řasa, kombucha, pšeničné klíčky, citrusy, ředkvičky, kapusta, lněná semínka a dále potraviny, které jsou bohaté na omega tři mastné kyseliny. To jsou zejména ořechy, mandle, lískové ořechy, slunečnicová semena nebo dýňová semena.

Pijte dostatek vody, protože se lymfa skládá z pětadevadesáti procent z vody. Vodu potřebujeme, aby mohlo naše tělo správně pracovat. Pijte proto denně alespoň šest až osm sklenic filtrované vody. Dále se vyhýbejte alkoholu, sladkým limonádám, energetickým nápojům a podobně. Čaj je výborná volba, avšak bez cukru.

Krevní oběh lymfy zlepší i ricinový olej – ten si v podobě obkladů nanášejte na břicho. Zlepší také stav zánětu a trávení.

Vsaďte rovněž na masáž a lymfodrenáž. Ta je perfektní pro náš lymfatický systém, uvolňuje totiž toxiny přes póry a zlepšuje stav lymfatického systému až o osmasedmdesát procent. Čistí ledviny, zbavuje nás celulitidy a tak dále a tak dále. Musí ji však provádět zkušený fyzioterapeut.

Bylinky jsou na detoxikaci také perfektní, zkuste echinaceu. Dále vsaďte na peeling (ve směru od nohou k srdci). Jen díky tomu stimulujete potní žlázy a zbavíte se odumřelých buněk a celulitidy.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button