Babské radyPřírodní léčba

Levandulová limonáda proti úzkosti a bolestem hlavy

S pocitem úzkosti či bolestí hlavy bojuje každý den nespočet lidí. Většinou to bývá důsledek nezdravého způsobu života a častých změn prostředí. Každodenní rutina, skládající se z chození do práce, vydělávání peněz a únavných večerů strávených doma, ke zmírnění bolesti hlavy rozhodně nepomáhá.

Pokud jste i vy jedním z nich, pravděpodobně si myslíte, že s okolním světem není něco v pořádku a propadáte úzkosti z toho, že nevíte, jak z tohoto kola ven. Ať už jsou ale důvody jakékoliv, nejlepší cestou je jejich okamžité řešení. Někdy jste ale moc unavení a snažíte se prostě jen tyto stavy zahnat. Máme pro vás tedy recept na skvělou limonádu, která vám s těmito šedivými dny pomůže.

Účinky levandule

Levandulový olej je úžasný esenciální olej, který je prospěšný pro naše zdraví při relaxaci. Působí antidepresivně, antibakteriálně, antisepticky, antimikrobiálně, analgetiky a detoxikačně.

Podle některých vědců umožňuje olej z levandule snížit bolesti hlavy a odplavit stres spolu s úzkostí. V nemocničních zařízeních bývají často levandulové terapie s cílem snížit stres u pacientů, kteří čekají na chirurgický zákrok. Také dokáže bojovat proti nespavosti a porodním bolestem.

Recept na domácí levandulovou limonádu

A jak si vyrobit domácí levandulovou limonádu?

Připravte si:

  • 1 šálek medu
  • 12 šálků čisté vody
  • 1 kapku levandulového esenciálního oleje
  • 6 citrónů
  • levandulové větvičky na ozdobu

Postup:

Vymačkejte šťávu z citrónu a všechny ingredience smíchejte dohromady. Nápoj podávejte vychlazený a ozdobený levandulovými větvičkami.

IMG_3132

Levandulový olej se dá využít i jinými způsoby. Například pokud trpíte suchou pletí, naneste 5-6 kapek oleje přímo na pokožku a vmasírujte. Nebo nakapejte 10-12 kapek do aroma lampičky, provoníte svůj byt a uklidníte mysl. Navíc je tato vůně odpudivá pro všechen hmyz, tudíž se zbavíte i tohoto nepříjemného nepřítele. Levandule je nejen krásná bylinka, ale i úžasně voňavá dekorace. Provoňte s ní celý byt, dopřejte si limonádu a uvidíte, jak se budete cítit skvěle.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button