Jídlo a receptyZdraví

Léto volá po pedikúře!

Není nic ošklivějšího, než neupravené nohy v letních otevřených sandálech. Proto vyzkoušejte naši směs, která vás zbaví kuřích ok, puchýřů, popraskaných pat i ztvrdlé kůže na nohou. Léčba trvá pouhých deset dní!

Popraskané paty nejsou pouze problémem estetickým, nýbrž především zdravotním. Praskliny se totiž mohou dostat až do takového stupně, že chytíte do otevřených ran infekci a trpíte nesnesitelnými bolestmi. Do popraskané kůže se vám navíc snadno dostane nečistota a můžete se tak dopracovat i k závažnější nemoci.

Staré kůže je třeba se zbavovat, proto si musíme od bílých nánosů odumřelé pokožky pomoci. Zejména pokud se celý den paříme v uzavřených botách, vyžadují naše nohy pravidelnou a kvalitní hygienu, aby se ještě ke všemu nedostavila i plíseň nebo otlaky.

Pokud zvolíme alternativu léčby pemzou, vše to neřeší. Rovněž se skalpelem se nedoporučuje manipulovat, pokud nejsme odborníci. Všelijaké škrabky a smirky, které pak estetický trh nabízí, nejsou zcela účinné, více se nadřete a proceduru musíte opakovat neustále.

V prvé řadě je třeba hydratovat, hydratovat a hydratovat. Mastěte si nohy za pomocí vazelíny, olejů a nejrůznějších krémů. Nejlepší je však olivový nebo kokosový olej, ale i tento recept:

  • Deset tablet 300 mg aspirinu
  • 250 mililitrů brandy nebo 70 procentního alkoholu

Aspiriny rozdrťte, promíchejte je s alkoholem a nechte uležet na dva dny. Poté směs aplikujte každou noc na nohy, zafixujte starými ponožkami a jděte spát. Okamžitě se vám uleví zejména pokud trpíte na otoky a puchýře. Ráno je však třeba nohy si umýt a pořádně namazat hydratačním krémem.

Po deseti dnech budete mít hebké nohy. Zbavíte se otlaků, ztvrdlé kůže a dalších neestetických prvků. Tento recept lze rovněž použít na křečové žíly (varixy).

Smíchat však lze také pět až šest mletých aspirinů s citrónovou šťávou. Dále je proces stejný jako u předchozího receptu, akorát zde si nohy můžete smýt již po deseti minutách a dále si je opracujte zmíněnou pemzou.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button