Přírodní léčba

Léčení se solí

„Sůl je nad zlato,“ řekl moudrý král své dceři a měl pravdu. Bez soli opravdu těžko žít. V dnešní době už známe mnoho druhů soli, můžeme si vybrat, která varianta nám vyhovuje. Solí ale můžeme nejen solit jídlo, můžeme ji použít i k léčení. Řeč je o Epsomské soli, která je vhodná k léčbě a detoxikaci našeho těla.

Léčebné koupele a zdravotní účinky

Epsomská sůl se používá k léčebným koupelím. Léčit se tedy můžeme kdykoliv, sami, v pohodlí domova. Koupele se nedoporučují těhotným ženám, lidem s otevřenými ranami na těle a s kardiovaskulárními onemocněními.

Zdravotní účinky koupele jsou především tyto :

  • potlačuje bolesti kloubů, dnu, artrózu
  • zmírňuje a odstraňuje záněty v těle
  • zlepšuje nervové funkce
  • zvyšuje průtok krve a okysličení organismu
  • zkvalitňuje funkce svalů
  • detoxikuje celé tělo

Dále díky pravidelným koupelím získáte zdravější pokožku, pomůžete odstranit podlitiny a modřiny, regenerujete klouby vazy a tkáně.

Co je Epsomská sůl?

Co je vlastně Epsomská sůl? Je to přírodní forma hořčíku se detoxikačními a čistícími schopnostmi. Dokáže se vstřebat pokožkou do našeho těla a vstoupit i do krevního oběhu. Během 20 minut, kdy ležíme ve vaně, probíhají léčebné a ozdravné procesy, naše tělo přijímá hořčík a síru v intenzivní formě. Hořčík je prvek, který naše tělo nezbytně potřebuje. Podílí se totiž na procesech, souvisejících s naší tělesnou i psychickou energií. Jeho nedostatek se projevuje únavou svalovou, i psychickou, podrážděností, křečemi.

Jak koupel připravit?

Epsomskou sůl získáte snadno, je možné ji zakoupit v lékárnách, v některých drogériích i na internetu. Dokonce ji můžete koupit s různými bylinnými přísadami, které doladí a umocní účinky Epsomské soli, ať už je to máta, levandule, heřmánek, nebo mateřídouška a další. Koupel se připraví velmi snadno, podle vaší hmotnosti přidáte do vody doporučenou dávku soli. (např. na 50-75kg váhy se vsype do koupele 3dcl soli) Pro zvýšení účinku můžete vlít do koupele i trochu olivového oleje, přidat trochu chilli, nebo nastrouhat zázvor. Po koupeli byste měli minimálně hodinu odpočívat, příp. jen lehce protáhnout klouby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button