„Sůl je nad zlato,“ řekl moudrý král své dceři a měl pravdu. Bez soli opravdu těžko žít. V dnešní době už známe mnoho druhů soli, můžeme si vybrat, která varianta nám vyhovuje. Solí ale můžeme nejen solit jídlo, můžeme ji použít i k léčení. Řeč je o Epsomské soli, která je vhodná k léčbě a detoxikaci našeho těla.

Léčebné koupele a zdravotní účinky

Epsomská sůl se používá k léčebným koupelím. Léčit se tedy můžeme kdykoliv, sami, v pohodlí domova. Koupele se nedoporučují těhotným ženám, lidem s otevřenými ranami na těle a s kardiovaskulárními onemocněními.

Zdravotní účinky koupele jsou především tyto :

  • potlačuje bolesti kloubů, dnu, artrózu
  • zmírňuje a odstraňuje záněty v těle
  • zlepšuje nervové funkce
  • zvyšuje průtok krve a okysličení organismu
  • zkvalitňuje funkce svalů
  • detoxikuje celé tělo

Dále díky pravidelným koupelím získáte zdravější pokožku, pomůžete odstranit podlitiny a modřiny, regenerujete klouby vazy a tkáně.

Co je Epsomská sůl?

Co je vlastně Epsomská sůl? Je to přírodní forma hořčíku se detoxikačními a čistícími schopnostmi. Dokáže se vstřebat pokožkou do našeho těla a vstoupit i do krevního oběhu. Během 20 minut, kdy ležíme ve vaně, probíhají léčebné a ozdravné procesy, naše tělo přijímá hořčík a síru v intenzivní formě. Hořčík je prvek, který naše tělo nezbytně potřebuje. Podílí se totiž na procesech, souvisejících s naší tělesnou i psychickou energií. Jeho nedostatek se projevuje únavou svalovou, i psychickou, podrážděností, křečemi.

Jak koupel připravit?

Epsomskou sůl získáte snadno, je možné ji zakoupit v lékárnách, v některých drogériích i na internetu. Dokonce ji můžete koupit s různými bylinnými přísadami, které doladí a umocní účinky Epsomské soli, ať už je to máta, levandule, heřmánek, nebo mateřídouška a další. Koupel se připraví velmi snadno, podle vaší hmotnosti přidáte do vody doporučenou dávku soli. (např. na 50-75kg váhy se vsype do koupele 3dcl soli) Pro zvýšení účinku můžete vlít do koupele i trochu olivového oleje, přidat trochu chilli, nebo nastrouhat zázvor. Po koupeli byste měli minimálně hodinu odpočívat, příp. jen lehce protáhnout klouby.

Čtěte:  Léčivá moc bylin