Jídlo a receptyZdraví

Latte Matcha – nápoj, který bojuje proti stárnutí. Připravíte si jej snadno i doma

Možná jste již zaslechli o síle čaje Matcha. Nejedná se o typicky zelený čaj. Jedná se o koncentrovaný čaj, který funguje jako účinný detoxikační prostředek, spalovač tuků a podporuje i naše zdraví.

Matcha – nápoj proti stárnutí

Tento čaj je vhodný k boji proti stárnutí. Ptáte se, proč? Obsahuje antioxidanty, flavonoidy, polyfenoly a katechiny. Pravidelné popíjení zeleného čaje podpoří zdraví, působí proti zánětům a oxidačnímu stresu. Ten má za následek celou řadu zdravotních obtíží. Má schopnost podpořit zdraví srdce, snížit krevní tlak a hladinu cholesterolu, předcházet zánětům a poškození mozkových buněk. Podpoří zdraví kostí a chrání zrak.

Ingredience pro přípravu nápoje:

  • 1,5 šálku kokosového nebo mandlového mléka (neslazené)
  • 1 lžička prášku Matcha
  • 1 lžička kokosového oleje
  • 2 lžičky kokosového másla
  • 1 lžička javorového sirupu na dochucení (nemusí být)

Postup přípravy:

  1. V malém hrnku ohřejeme mléko
  2. Do mixéru vložíme všechny ostatní ingredience
  3. Mixujeme na nejvyšší stupeň, dokud se nám nevytvoří kompaktní směs.
  4. Přelijeme do sklenice a přidáme mléko.

Přínosy nápoje pro zdraví

Zdravotní přínosy kokosového oleje se odvíjejí od jeho obsahu mastných kyselin. Slouží jako dokonalý zdroj energie, jsou lépe stravitelné a neukládají se tak rychle jako jiné typy tuků. Kokosový olej může chránit před některými typy srdečních onemocnění, chrání játra, snižuje záněty a posiluje imunitní systém.

Kokosové máslo obsahuje velké množství oleje a vlákninu. Ta kontroluje hladinu cukru v krvi a reguluje trávení.

Kokosové mléko neobsahuje laktózu, je tedy vhodnou pro ty, kdo s ním mají obtíže. Nachází se v něm mangan, hořčík, železo a draslík. Zlepšuje zdraví srdce, podporuje budování svalů, předchází únavě a podporuje hubnutí.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button