Zdraví

Který příspěvek je na Facebooku sdílen již 60 000 krát?

Samozřejmě se jedná o otázku těhotenství, rodičovství. Tuto problematiku řeší každá žena mezi dvaceti až třiceti lety. Právě na tyto ženy je vyvíjen ze strany okolí tlak s otázkami typu, zda už konečně budou matkami.

Americká spisovatelka Emily Bingham se touto problematikou zabývá na veřejnosti a proklamuje, o jak moc indiskrétní otázku jde, do které nikomu nic není. Přílišný tlak, který je na tyto mladé ženy vyvíjen rovněž nepřináší žádné plody, pokud se zrovna v oné době žena o miminko pokouší.

Tuto debatu rozvíjí zmiňovaná spisovatelka právě na Facebooku, kde na její příspěvky reaguje tisíce žen.

Reakce typu – komu je co do toho, jsou oprávněné. Rovněž si spoustu vlezlých lidí neuvědomuje, že dotazovaná žena třeba miminko mít ani nemůže a těmito otázkami jí okolí jen ubližuje. A přesně každý z možných zdravotních důvodů tato spisovatelka a žena uvádí a ostatní ženy jí v tom jen přizvukují. Jedná se opravdu o problematiku na výsost intimní, do které nikomu nic není. proto, než se i vy budete ptát oblíbené sousedky na to, kdy už konečně hodlá ve svých třiceti letech otěhotnět, vzpomeňte si na tento facebookovský příspěvek a tlak, který by se nelíbil ani vám, kdyby jej na vás někdo vyvíjel s poznámkami typu „tikání biologických hodin“.

Aby toho nebylo málo, spisovatelka rovněž neopomíjí i nevhodné otázky typu „kdy budete mít druhé“. Tuto otázku dostávají ženy většinou ještě v období prvního roku života svého dítěte, kdy jsou spíše nevhodným pošťuchováním, ale také může jít zase o tajný sen ženy, která na základě stresu svého okolí může přijít i o mléko, kterým krmí své prvorozeně.

Pokud vás tato diskuze zajímá, dohledejte si na Facebooku zmiňovanou ženu a její horkou debatu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button