Přírodní léčbaZdraví

Když je naše tělo překyselené

Stupnice pH je v rozmezí 1-14, pH 7 je neutrální, pH nad 7 je zásadité, pod je kyselé. pH trávicí soustavy se mírně odlišuje – ústa, hltan a jícen jsou mírně kyselé s pH 6,8, pH zdravého žaludku je 1,3 – extrémně kyselé a v tlustém střevě se pohybuje mezi 5,5 a 7.

Co způsobuje kolísání pH?

Za překyselením stojí nevhodná strava (především rychlé občerstvení), vyšší spotřeba cukrů, produktů živočišného původu nebo sedavý způsob života. Svoji roli hraje i stres.

Aby si naše tělo udrželo optimální pH, v rozmezí 7 – 7,4, je potřeba se vyhýbat nadměrné konzumaci červeného masa, kofeinu, cukrům, alkoholu a stresu. Všechny výše jmenované faktory překyselují tělo a způsobují jeho záněty.

Varovné signály překyseleného těla

Mezi varovné signály překyseleného těla patří bolesti hlavy, únava, nedostatek chuti k jídlu, ospalost nebo zrychlené dýchání.

bolest hlavy

Jak tělo alkalizovat?

Některé z metod se zaměřují na změny ve stravovacích návicích. Také je potřeba snížit stres a vyloučit z těla toxiny.

Základní změny ve stravě

Z jídelníčku je potřeba vyřadit rafinované cukry, alkohol a kofein. Přidejte více zeleniny (60% denních porcí jídla). Může být syrová nebo tepelně upravovaná. Další část jídelníčku by měly představovat ovoce a semena. Po ránu pijte vodu s citronem. Nekonzumujte zpracované potraviny.

Snižování stresu

S tím pomáhá zdravý spánek nebo relaxační cvičení. Také dobře poslouží jednoduchá dechová cvičení. Zaměřte se relaxační techniky. Mezi ty patří jóga nebo meditace. Šikovným pomocníkem jsou i bylinky na relaxaci a uvolnění – meduňka, heřmánek, třezalka nebo levandule. Mezi další prostředky bojující se stresem patří zázvor, ženšen, Ginkgo Biloba. Od úzkosti uleví i omega-3 mastné kyseliny.

Vyloučení toxinů z těla

Na to má pozitivní vliv dostatek tekutin, které odplavují škodliviny z těla. Vyzkoušet můžete i některé přírodní způsoby detoxikace.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button