Zimní měsíce nás mohou sužovat mrazivými větry, mrazem a sněhem. Pro někoho je toto počasí nepříjemné a sužující. Jak si, i během zimy, udržet pohodu? Není na tom nic složitého.
Konzumace citrusových plodů
Obsahují vitamín C, který podpoří naši imunitu. Také poskytují vlákninu vhodnou pro dobré trávení. Jejich jasné barvy navíc rozzáří šedivý a chmurný zimní den.
Dostatek hydratace
Se zimou přichází pokles hydratace ve vzduchu. To znamená, že naše pokožka snáze vysychá. Dostatek hydratace je důležitý i během chladných zimních dnů. Připravte si třeba bylinné čaje nebo ovocnou, osvěžující vodu plnou kousků ovoce. Do perlivé vody můžete přidat kousky pomeranče, jahody, maliny nebo borůvky. Vždyť ovoce je k dostání i během zimy. Doplňte je mátou nebo meduňkou. Lahodná chuť těchto ovocných nápojů vám zlepší náladu.
Dostatek vitamínu D
Nedostatek slunečních paprsků během zimy může být jednou z příčin nedostatku vitamínu D. Ten může způsobovat zimní deprese, které se projevují špatnou náladou, podrážděností nebo potížemi s ranním vstáváním.
Úklid okolního prostoru
Nedovolte, aby se kolem vás všechno povalovalo při čekání na jarní úklid. Tím, že se nyní zbavíte starého nepotřebného nepořádku, uvolníte napětí a stres, které může způsobovat chaotické prostředí, pročistíte svou mysl a umožníte relaxaci.
Pomoc lymfatickému systému
Lymfatický systém se podílí na odstraňování odpadu z našeho těla. To neustále odstraňuje škodlivé toxiny. Pokud by se hromadily, způsobovaly by nám zdravotní komplikace. Lymfatický systém se může během zimy zpomalit a to díky nedostatku pohybu, díky nižším teplotám a někdy i kvůli nadměrné konzumaci jídla, která v zimě více hrozí. Proudění lymfy podpoříte masírováním pokožky směrem k srdci.
Doplňte do domácnosti pokojové rostliny
Někdy bývají zimní dny ponuré a šedivé. Šeď zaženete díky barevným pokojovým rostlinám. Ty navíc vyčistí vzduch a dodají do místnosti dostatek kyslíku a potřebnou vlhkost.
Zdroj náhledových obrázků: Pixabay
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.