BylinkyHubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Jaké nápoje zařadit do denní rutiny u žen po padesátce?

I když věk je pouze číslo, tělo však neošálíte. Funguje podle toho, kolik mu je let. Některé nápoje jsou pro ženské tělo po padesátce velmi užitečné a není to pouze známá voda s citronem. Které tedy zařadit do své každodenní rutiny?

Vonná máta

Máta je bylinka, která pomáhá zklidnit rozbouřený žaludek. Je ideální volbou do boje proti nadýmání, nechutenství nebo nevolnosti. Kromě toho podporuje dobrou náladu.

Připravte si očistný mátový nápoj, není to nic složitého. Do džbánku nalijte čistou vodu, přidejte několik plátků citronu a snítky máty. Jestliže je rozetřete mezi prsty, bude nápoj více aromatický a to díky snazšímu uvolnění esenciálních olejů obsažených v mátě.

Voda se zázvorem

Podpoří zpomalený metabolismus, prokrví a vyčistí střeva. Pro přípravu potřebujete litr vody, který svaříte s 1/2 lžičkou čerstvě nastrouhaného zázvoru. Po převaření nechte směs 10 minut vylouhovat a přeceďte. Přidat můžete citronovou šťávu nebo různé druhy koření – skořici, anýz.

zázvot

Voda s citronem

Citron pomáhá zbavit tělo jedů a toxinů. Kromě toho dodá vitamín C. Citronová voda nejen osvěží, ale také podpoří hubnutí a imunitu. Citron je ideální volbou pro detoxikaci organismu.

Petrželový nápoj

Do mixéru vhoďte několik plátků okurky, petrželovou nať, citronovou šťávu a trochu vody. Vzniklý nápoj můžete dochutit špetkou sušeného zázvoru. Pomáhá z těla odplavovat škodliviny a vyplavuje nahromaděnou vodu. Pomáhá v boji proti otokům a plynatosti.

Zelený čaj

Poskytuje potřebné antioxidanty. Ty zlepší trávení, snižují hladinu cukru v krvi a potlačují chuť k jídlu. Je však potřeba si pořídit kvalitní zelený čaj a správně jej připravovat. Jinak nebude fungovat tak, jak má.

Zeleninové šťávy a smoothie

Dokonale osvěží a pomohou nastartovat vaše tělo. Také zasytí. Tělu dodají potřebnou vlákninu, vitamíny a tekutiny. Mají blahodárný vliv na náš organismus. Použít pro ně můžete jak klasické, tak i méně obvyklé druhy zeleniny.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button