Říká se, že velikost není podstatná. Ovšem ve zdravotním měřítku to není až tak docela pravda. Zvláště naopak pokud máte výrazně větší varlata.

varlataStudie z roku 2013, které se zúčastnilo 2800 mužů ukázala, že muži s většími varlaty, mají vyšší riziko srdečních onemocnění. Rovněž bylo také zjištěno, že lidé, kteří mají větší varlata, holdují více alkoholu a mají vysoký krevní tlak stejně jako vyšší pravděpodobnost stresu.

Pokud máte menší varlata

Dánská studie prokázala vzájemný vztah mezi kvalitou spánku a velikostí varlat. Do této studie bylo zahrnuto tisíc mužů a byl pozorován jejich spánek, spánkové zvyky a přerušení spánku během noci. Poté vědci měřili velikost mužských varlat a spermií. Ukázalo se, že muži, kteří trpí nespavostí a chodí později do postele, mají o 29% méně spermií. Kromě toho se jim deformují varlata o 1,6%.

Muži s menšími varlaty jsou lepší otcové

Bude to znít možná divně, ale otcové, kteří mají menší varlata, se věnují více svým dětem, jak ukázala studie v Atlantě. Více se také podílejí na přebalování, odvážejí děti do školy a doprovází je k lékaři.

Rakovina varlat

Nejúčinnější způsob, jak se vyhnout tomuto strašáku, je samovyšetření. Rakovina  varlat se projevuje ve formě drobných nerovností, které mohou ovlivnit velikost varlat, způsobit tíhu v šourku a bolest v podbřišku a tříslech. Tato rakovina postihuje všechny věkové kategorie, nejčastěji však muže ve věku od 20 – 34 let.

Čtěte:  Pokud budete tento lék užívat každých pět let, zapomenete na nemoci!

ZANECHAT ODPOVĚĎ