Zdraví

Jak zachovat svěžest a čistotu toalety: návod

Každý z nás nesnáší úklid toalety. Nicméně je to činnost, která udržuje záchod čistý. Pro vaše zdraví je to nesmírně důležité. Co je na tom ve skutečnosti ještě lepší?

Můžete si vytvořit vlastní WC čistič, který bude eliminovat všechny mikrobiální původce a bakterie. Poskytne tak vaší toaletě i nádhernou vůni.

Složení:

  • 160 g jedlé sody
  • 60 ml citrónové šťávy
  • 1/2 lžíce octa
  • 1 lžíce peroxidu vodíku (3%, z lékárny)
  • 15 – 20 kapek vonného oleje

Příprava:

Nejprve vezměte jedlou sodu a dejte si jí do nějaké nádoby, např. misky. Na jedlou sodu nalijte citrónovou šťávu. V menším kontejnerku si smíchejte peroxid vodíku a ocet. Kapku po kapce této směsi přimíchávejte do jedlé sody s citrónovou šťávou.

Konečně už jen stačí nakapat vonný olej dle vlastního výběru a je hotovo. Teď už jen vytvarovat pomocí lžíce vejčité tvary.

toaletyPřeneste je opatrně na pečící papír a nechte uschnout cca 4 hodiny, nejlépe však přes noc. Kolem nich se vytvoří takový tvrdý škraloup. Jakmile jsou dokonale suché, uložte je do skleněné vzduchotěsné nádoby poblíž vašeho WC.

Jeden z těchto WC bloků si umístěte dovnitř toaletní mísy. Pokud potřebujete, přidejte do záchodové mísy i několik dílů vody a octa. Tímto způsobem udržíte toaletu bez viditelných map a nečistot.

Sami vidíte, že se dá kouzlit i s ingrediencemi, které jsou levné a snadno dostupné. Tyto složky jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí, než běžně dostupné čistící toaletní přípravky obsahující mimo jiné i mnoho chemikálií.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Jeden komentář

  1. Konečně vidím, že v tom nejsem sama. Já s tím dlouho bojovala. Nakonec jsem si koupila takovou speciální toaletní šťětku Tadpole Twist, kterou uchytnu k záchodu a dám do ni hygienickou tabletu. Konečně mohu říct, že mám záchod čistý. Možná tak jako já, oceníte i to, že nemá štětiny, ale má stěrky, na které se nic neuchytí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button