Každý z nás nesnáší úklid toalety. Nicméně je to činnost, která udržuje záchod čistý. Pro vaše zdraví je to nesmírně důležité. Co je na tom ve skutečnosti ještě lepší?

Můžete si vytvořit vlastní WC čistič, který bude eliminovat všechny mikrobiální původce a bakterie. Poskytne tak vaší toaletě i nádhernou vůni.

Složení:

  • 160 g jedlé sody
  • 60 ml citrónové šťávy
  • 1/2 lžíce octa
  • 1 lžíce peroxidu vodíku (3%, z lékárny)
  • 15 – 20 kapek vonného oleje

Příprava:

Nejprve vezměte jedlou sodu a dejte si jí do nějaké nádoby, např. misky. Na jedlou sodu nalijte citrónovou šťávu. V menším kontejnerku si smíchejte peroxid vodíku a ocet. Kapku po kapce této směsi přimíchávejte do jedlé sody s citrónovou šťávou.

Konečně už jen stačí nakapat vonný olej dle vlastního výběru a je hotovo. Teď už jen vytvarovat pomocí lžíce vejčité tvary.

toaletyPřeneste je opatrně na pečící papír a nechte uschnout cca 4 hodiny, nejlépe však přes noc. Kolem nich se vytvoří takový tvrdý škraloup. Jakmile jsou dokonale suché, uložte je do skleněné vzduchotěsné nádoby poblíž vašeho WC.

Jeden z těchto WC bloků si umístěte dovnitř toaletní mísy. Pokud potřebujete, přidejte do záchodové mísy i několik dílů vody a octa. Tímto způsobem udržíte toaletu bez viditelných map a nečistot.

Sami vidíte, že se dá kouzlit i s ingrediencemi, které jsou levné a snadno dostupné. Tyto složky jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí, než běžně dostupné čistící toaletní přípravky obsahující mimo jiné i mnoho chemikálií.

Zdroj

Čtěte:  Chia semínka - zázračná potravina pro naše zdraví

ZANECHAT ODPOVĚĎ