Každý z nás okusil chuť samotného citrónu. Svraštil rty, přimhouřil oči a uznal, že je na tohle slaboch. Tato kyselá chuť se prostě nedá konzumovat a citrónu jeho chuť netolerujeme. Abychom však nepřišli o všechny úžasné efekty, které citrón vlastní, přicházíme s jednoduchým řešením. Když zkombinujete citrón se sklenicí teplé vody každé ráno, ztrácí svou nakyslou chuť, naopak je příjemná a povzbudí.

Citróny jsou stále velmi dobrým zdrojem vitamínu C. Jeden šálek čerstvé citrónové šťávy, poskytuje tělu 187% doporučené denní porce tohoto vitamínu. Mimo jiné nabízí i zdravou dávku draslíku, hořčíku a mědi.

The-Lemon-Water-Mistake-Millions-of-People-Make-Every-Morning

Pokud si myslíte, že vám číšník v restauraci přinese vodu s jedním plátkem citrónu a je to úplně, to samé, mýlíte se. Je to ovšem běžná chyba, kterou lidé dělají i doma. Musíte si však uvědomit, že řádně omytá citrónová kůra je jednou z nejvýživnějších částí celého plodu.

Ani to, že do láhve nalijete studenou nebo horkou vodu a vymačkáte šťávu z plátku citrónu, není dostačující. Jsou to sice drobné rozdíly, ale v dávce vitamínu C je to znát. Ochuzujete se o něj.

Čtěte:  Ženy, potvrzeno! Zhubněte deset kilo velmi rychle

ZANECHAT ODPOVĚĎ