Zdraví

Jak přirozeně léčit diabetické nohy?

Vředy jsou častou komplikací špatně kontrolovaného diabetu. Tvoří se v důsledku poškození kožní tkáně a vyskytují se nejčastěji na bříškách chodidel nebo na prstech a mohou mít vliv dokonce i na kosti.

Všichni lidé, kteří trpí touto nemocí, mohou začít trpět právě na vředy, které vznikají na nohách. S tím se rovněž pojí obrovská bolestivost a na vás je předcházet tomu právě dobrou péčí o nohy. Léčba vředů diabetických nohou se liší v závislosti na svém rozmnožení, ale i na příčině jejich vzniku. Právě v tomto článku vám ukážeme, jak efektivně na takto postižené nohy.

Jedním z prvních příznaků vředu na nohou je neobvyklý otok, podráždění, zarudnutí, či dokonce zápach, ať už jedné nebo obou nohou. Později se dostavuje vřed v podobě černé tkáně, černého útvaru. Přesně ten se tvoří z důvodu absence zdravého průtoku krve. Ovšem známky vředů nejsou vždy zřejmé, někdy se dokonce vůbec neprojeví, vše se odehrává hluboko pod pokožkou, na jejímž povrchu zatím neuzrál čas, aby se vřed zobrazil, nicméně „uvnitř“ prostě je a to v některých fázích již v takovém stádiu, že se zakořenil nadobro. Vředy jsou dobrým důvodem, proč navštívit lékaře.

Nejčastější příčiny diabetických nohou v podobě hnisajících vředů jsou: špatný krevní oběh, vysoká hladina cukru v krvi (hyperglykémie), poškození nervů, zraněné nohy, vysoký krevní tlak atd.

Pokud trpíte některým z uvedených problémů, pak byste měli postupovat podle těchto jednoduchých kroků, které vám pomohou zbavit se vředu nebo vředů rychleji a efektivněji:

  • Ujistěte se, že na své nohy nevyvíjíte tlak – přehnaným sportováním, úzkou obuví, stahujícími ponožkami apod.
  • Seďte tak často, jak jen to je možné, případně používejte invalidní vozík
  • Vždy si každou ránu vyčistěte, protože pokud to neuděláte, snadno se nakazíte kdejakou infekcí, nebo již stávající takto necháte putovat dále

Jak se tedy zbavit diabetických nohou přirozenou cestou? Tato metoda je velmi jednoduchá – musíte jen postupovat podle následných pokynů… Potřebujete černé fazole. Ty rozmixujte nebo rozmačkejte až na prach, kterým si poté vředy potřete a nasaďte si na nohy ponožky. Po čase pravidelné aplikace uvidíte znatelné výsledky…

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button