Zdraví

Ischias trápí mnoho lidí – zde se dočtete, jak se této bolesti zbavit!

Bolest v zádech, bocích a na vnější straně stehen způsobená stlačením páteřního nervového kořene v dolní části zad je často následkem degenerace meziobratlových plotének. Tento zdravotní stav je známý jako nemoc zvaná ischias.

Ischias odkazuje na bolest soustředěnou kolem míšního nervu, který sahá od dolní části zad přes hýždě a boky a klesá dolů po každé noze.

Jakékoliv narušení prostor, kterými prochází nerv, může vést k ischiasu. Bederní bolest se šíří podél stehna a po koleni na lýtko směrem k chodidlu. Bolest je intenzivní, kontinuální, ve formě spalování a činí pohyb velmi obtížným.

Bolest se často šíří v jedné noze a silněji v oblasti beder. Bolest sílí v noci nebo po dlouhém stání, sezení, po kýchání či kašlání a při stresu. Obvykle se ischias zpočátku léčí užíváním vhodných léků, které doporučí ošetřující lékař.

Lepší je se neomezovat jen na užívání léků. Během léčby je důležité provádět určité cviky na protažení svalů, které od bolesti uleví rychleji.

Cviky na ischias

Protahovací cvičení může být velmi prospěšné, protože tyto cviky pomáhají uklidňovat zánět, a tedy zmírňují bolest. Jistě, na začátku to nebude snadné, takže by se cviky měly provádět pomalu se zvýšeným napětím při výdechu.

ischias

Lehněte si na rovný povrch, pokrčte nohy v místě, kde cítíte bolest a jednoduše nohu přetáhněte přes rameno. Jakmile pocítíte napětí, snažte se udržet nohu v této pozici po dobu třiceti vteřin. Poté nohu narovnejte, nechte ji odpočinout, a opakujte tento cvik ještě dvakrát.

ischias

Opět si lehněte, pokrčte nohy v kolenou a pomalu je tlačte směrem k hrudníku, aniž byste z podlahy zdvihli hýždě. Ohněte nohy tak, jak je znázorněno na obrázku, rukama uchopte tu nohu, kde necítíte bolest a zatlačte. Držte své nohy v této pozici po dobu třiceti vteřin, poté je uvolněte a vraťte do původní polohy. Také tento cvik opakujte dvakrát.

Prováděním těchto protahovacích cviků se stimuluje krevní oběh, čímž se eliminuje stagnace svalů, a tím se urychluje hojení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button