Krása

I vaše rty si zaslouží pravidelnou a kvalitní péči

Kůže rtů je velmi citlivá, je náchylná k vysoušení a praskání. Každá žena si ráda barví rty zářivými barvami. Pokud však nebudete o kůži rtů starostlivě pečovat, i ty nejzářivější barevné odstíny budou na nevzhledných rtech vypadat nudně a nehezky. Kromě toho žádná rtěnka ani lesk nevytvoří dokonalý vzhled na nezdravých rtech.

Co způsobuje vysoušení a praskání rtů?

Rty se neochrání před ostrými slunečními paprsky, především v letním období. Obsahují totiž minimum mazových žláz a nemají žádný melatonin. Velmi snadno podlehnou dehydrataci. Obdobné je to i v zimě, to na ně zase působí chladný vítr, rty praskají a olupují se. Abychom rty ochránily proti negativním podnebným podmínkám, je potřeba používat kvalitní balzámy. Ty by měly obsahovat oleje a vosky. Ochranu před sluncem poskytnou balzámy s obsahem vitamínů A, C nebo E.

Účinné tipy pro péči o rty

Prevence je vždy daleko lepší, než následná léčba, proto se vyplatí o rty pečovat.

  • Nedotýkejte se venku rtů ani je neolizujte

Rty postrádají vlastní, přirozenou ochranu. Pokaždé, když se jich dotknete, nebo je olíznete, můžete je poškodit.

  • Dodržujte zdravou výživu

Vhodná a zdravá strava je nezbytná nejen pro fungování organismu, ale i pro vaše rty. Nedostatek vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin se odrazí na vzhledu rtů.

  • Zůstaňte dostatečně hydratovaní

Zdravé rty vyžadují dostatečnou hydrataci a to jak vnější, tak i vnitřní.

  • Pečujte o rty i před spaním

Aby mohla pokožka rtů dýchat, je potřeba z ní odstranit před spaním všechny kosmetické prostředky, především rtěnku nebo lesk.

péče o rty

  • Dopřejte rtům kvalitní masáž

Pro ni můžete využít některý z přírodních olejů – olivový, jojobový, kokosový. Zlepšíte krevní oběh a dodáte potřebné živiny.

  • Používejte jemný peeling

Díky němu odstraníte ze rtů odumřelé kožní buňky a rty se nebudou olupovat ani nepodlehnou žádné infekci.

  • Mějte po ruce balzám na rty

Malý balzám na rty můžete mít vždy v kabelce nebo v peněžence. Ideální je visouvací, na který nemusíte sahat rukama. Zabráníte tak zanesení nečistot do balzámu i na rty.

To je jen několik málo tipů. Pokud se zamyslíte nad tím, jak o rty pečovat, určitě přijdete i na další způsoby.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button