Krása

I rty potřebují jednou za čas peeling. Vyrobte svůj vlastní

Balzámy na rty jsou součástí každodenní péče o naše tělo. Ne každý však ví, že i rty potřebují jednou za čas peeling. Díky němu je zbavíme odumřelých kožních buněk a zjemníme jejich strukturu. Peeling postačí provádět na rtech 1x za týden.

Složení domácího peelingu

Měl by obsahovat dvě základní složky – exfoliant a složku vyživující. Exfoliant odstraní odumřelé buňky a vyživující složka dodá nejen výživu, ale také hydrataci.

Kokosový olej, med a cukr

Kokosový olej obsahuje velké množství antioxidantů a mastných kyselin. Ty pokožku rtů vyživí. Cukr funguje jako exfoliant a med je hydratační a zároveň má antibakteriální vlastnosti. Pro jeho výrobu si připravíme 1 lžičku kokosového oleje, 1 lžičku medu a 2 lžičky hnědého cukru. Ve vodní lázni smícháme kokosový olej a med, přidáme cukr a trochu vlažné vody. Směs naneseme krouživými pohyby na rty a necháme působit po dobu 2-3 minut.

Olivový a mátový olej a cukr

Mátový olej podporuje stimulaci oběhu krve ve rtech, olivový olej hydratuje a cukr funguje jako exfoliant. Smícháme 1 lžíci olivového oleje a 4 kapky oleje mátového. Přidáme lžíci hnědého cukru. Krouživými pohyby vmasírujeme jemně na povrch rtů a necháme působit jednu minutu.

Cukr, med a levandulový olej

Levandulový olej vyživuje pokožku rtů, stejně jako med. Cukr funguje jako exfolinat. Tento peeling si připravíme z 1 lžičky medu, 3 kapek levandulového oleje a 1 lžičky hnědého cukru. Směs naneseme krouživými pohyby na rty a necháme působit 2-3 minuty.

levandulový olej

Pomerančová kůra, cukr a mandlový olej

Mandlový olej dodá výživu, pomerančová kůra regeneraci a zesvětlení. Pro výrobu peelingu budeme potřebovat 1 lžíci jemně mleté sušené pomerančové kůry, 1 lžíci hnědého cukru, 5-6 kapek mandlového oleje. Suroviny smícháme a vzniklou směs naneseme krouživými pohyby na rty. Necháme působit asi 30 sekund.

Cukr a bambucké máslo

Bambucké máslo obsahuje vitamíny A a E, které dodají hydrataci a zklidní podrážděné nebo popraskané rty. Cukr je dokonalý přírodní exfoliátor. Smícháme 1 lžíci bambuckého másla a 1 lžíci hnědého cukru a krouživými pohyby vetřeme do pokožky rtů. Následně smyjeme vlažnou vodou.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button