Zdraví

Holíte se v oblasti genitálií? Na žiletky dávejte pozor

Odstraňování ochlupení se stalo běžnou součástí moderní společnosti. Téměř každá žena, i nemálo mužů, se depiluje, ale méně známým faktem už je, že odstranění ochlupení může vést k závažným onemocněním, které poškozují zdraví.

Studie, zveřejněná v časopise „American Journal of Obstetrics & Gynecology“ ukazuje, že ženy, které odstranily své ochlupení, jsou vystaveny většímu riziku vzniku vážných zdravotních problémů, hlavně pohlavně přenosných chorob. Tato studie také ukazuje, že 87% žen odstraňuje všechno své ochlupení a téměř 90% z nich používá pro tento účel holicí strojek.

Nebezpečí holení žiletkou

Holení žiletkou je podle studie ta nejhorší věc, kterou ženy mohou dělat a to zejména v oblasti genitálií. Malá zranění nebo škrty vedou k zarůstání chloupků, podráždění, bolesti, k zánětu atd. Holení poškozuje pokožku a nezanechává kůži dostatek času na to, aby se léčila. Nové chloupky totiž raší již den poté a to za nepříjemného doprovodu svědění, až bolesti.

holeníGenitální oblast je velmi citlivá a má potní žlázy, které ji činí ideálním místem pro rozvoj bakterií. Tyto bakterie se později transformují v něco mnohem vážnějšího. Drobná poranění na kůži také přispívají k tvorbě bakterií.

K přenosu sexuálně přenosných nemocí, jako je HPV, je poškozená kůže a vlhké prostředí ideální. Ochlupení je pro prevenci tohoto druhu onemocnění velmi důležité. Bakteriím trvá šíření déle, jelikož je ochlupení zpomaluje a to bakteriím ztěžuje, dostat se do těla a způsobit poškození nebo infekci. Takže příště zvažte, jestli se rozhodnete depilovat, a to zejména v oblasti genitálií.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button