Krása

Hledáte pomocníky pro boj proti viditelným známkám stárnutí? Zařaďte do jídelníčku tyto potraviny

Nevhodná strava má za následek nejen celou řadu zdravotních obtíží, ale také urychluje procesy stárnutí našeho těla. Pokud mu budeme poskytovat potřebné vitamíny, minerály a živiny, bude nejen dobře fungovat, ale také dobře vypadat. Proti viditelným známkám stárnutí můžeme bojovat vyváženou stravou, bohatou na živiny, minerál, vitamíny a další tělu prospěšné látky. Ty nalezneme, kromě jiného, i v těchto potravinách.

Mrkev

Kromě péče o zrak pomáhá mrkev předcházet drobným vráskám. Obsahuje velké množství vitamínu C a beta-karoten, který chrání pokožku proti škodlivému UV záření. Kromě dostatečné konzumaci můžeme jejích výhod využívat také v pleťové kosmetice, často bývá součástí pleťových krémů nebo tělových mlék.

Avokádo

Obsahuje velké množství esenciálních mastných kyselin, které pomáhají pokožku zvlhčovat a vyživovat. Avokádový olej patří, pro pokožku, mezi nejlepší přírodní oleje. Vitamíny B a E podpoří pružnost, vitamín C tvorbu nových kožních buněk.

Kurkuma

Kurkumin poskytuje tomuto koření nejen jeho barvu, ale také protizánětlivé účinky. Pomáhá snižovat záněty v těle a podpoří přirozenou regeneraci kůže.

Bobule

Všechny druhy bobulového ovoce jsou zdrojem antioxidantů, které pomáhají ničit škodlivé volné radikály. Ty v našem těle poškozují buňky a DNA a jsou jednou z příčin předčasného stárnutí. Antokyany, které podporují účinky vitamínu C, obsahují především borůvky a maliny. V bobulích nalezneme také vitamín E, která má pozitivní vliv na naši pokožku.

Losos

Obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které naši pokožku hydratují a chrání proti škodlivému UV záření. Kromě toho podporují zdraví srdce. Volné radikály ničí antioxidant astaxanthin.

Pohanka

Pohanka je zdrojem esenciálních aminokyselin, které podporují pružnost pokožky. Dále obsahuje bílkoviny a rutin (podpoří správné využívání vitamínu C a udržuje dobrou hladinu kolagenu). Do jídelníčku ji snadno zařadíme jako přílohu, můžeme si z ní připravit kaši nebo ji použít jako součást polévek.

Rajčata

Obsahují vitamín C, který stimuluje tělo k produkci kolagenu. Ten udržuje pokožku pružnou a vypnutou a eliminuje výskyt drobných vrásek. Kromě toho v nich nalezneme lykopen. Tato sloučenina chrání před škodlivým UV zářením.

Jogurt/kefír

Obsahují přátelské bakterie nazývané probiotika. Ta dodají výživu pokožce zevnitř i zvenčí. Vybíráme takové produkty, které obsahují aktivní kultury a jsou neslazené. Jsou vhodné pro konzumaci nebo přípravu vyživujících a hydratačních pleťových masek.

Zelený čaj

Nabízí velké množství antioxidantů katechinů, které rychle reagují na škodlivé volné radikály. Chrání tak pokožku proti poškození. Pokud chceme využívat všechny výhody, které zelený čaj nabízí, rozhodně je vhodné používat čaj sypaný, nikoli v nálevových sáčcích. Velmi silné účinky nabízí Matcha.

Ořechy

Můžeme je využít jako zdravou a chutnou svačinku. Především mandle obsahují velké množství vitamínu E, která pomáhá v boji s kožními obtížemi. Patří mezi ně ekzémy, lupenka nebo akné. Vlašské ořechy jsou dokonalým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které dodají pokožce výživu a zjemní ji. Brazilské ořechy obsahují selen, který podporuje boj s vráskami.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button