Zdraví

Gua sha – příjemná forma masáže

Gua-sha je přírodní alternativní způsob terapie. Jeho základ představuje tření pomocí masážních válečků nebo různě tvarovaných kamenů. Díky němu dochází k prokrvení pokožky a tím dojde k lepšímu proudění lymfy v místě, kam se masážní válečky přikládají. Tato starobylá čínská metoda pomáhá tlumit bolesti, i ty chronické, nebo záněty. Gua sha masáž často doprovázejí další procedury – bylinná medicína, tepelná terapie nebo akupunktura.

Postup Gua sha masáže

Pro masáž se používají krátké nebo dlouhé tahy. Tím se zlepšuje mikrocirkulace tkání, které jsou masírované. Lépe se prokrvují. Masér na pokožku nanese masážní olej a pak následuje masáž pomocí válečků nebo jiných tvarů.

Nejčastější místa, kde se Gua sha masáž aplikuje, jsou záda, hýždě, krk, paže nebo nohy. Jemné masáže se mohou provádět i v oblasti obličeje. Pro tuto masáž se velmi často využívá Face roller vyrobený z přírodního kamene. Tím, že podporuje lepší proudění krve, pomáhá eliminovat drobné obličejové vrásky. Také uvolní napjaté obličejové svaly. Díky Gua sha masáži dojde k lepšímu vstřebávání kosmetických produktů do pokožky.

Výhody techniky Gua sha

Jak již bylo řečeno výše, podporuje prokrvení. Na pokožku má liftingový účinek. Podporuje vyplavování škodlivých toxinů z těla. Pomáhá urychlovat hojící procesy. Zmírňuje záněty, bolesti, které se objevují u chronických onemocnění (záněty kloubů, revma, bolesti svalů). Bolesti se totiž řadí k průvodním jevům změn proti fyziologickým stavům. Díky tomu, že tření a masáže způsobují snižování bolesti, snižuje se i zánět a vše, co je s ním spojováno. Gua sha také pomáhá při bolestech hlavy a migrénách nebo v případě napětí prsou během kojení.

Jsou nějaká potenciální rizika?

Tento způsob masáže bývá obvykle vnímán jako bezpečný. Po masáží se však mohou objevit modřiny nebo se změní barva pokožky.

Zdroj náhledového obrázku: Pexels

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button