Krása

Esenciální oleje jako pomocníci proti vráskám. Které jsou ty nejvhodnější?

Některé esenciální oleje pomáhají zmírnit příznaky předčasného stárnutí, zvyšují elasticitu pokožky a bojují proti oxidačnímu stresu, který postihuje také pokožku. Ten může být jednou z příčin vzniku vrásek.

Se zvyšujícím se věkem začíná klesat přirozená elasticita pokožky. To má za následek vznik vrásek. Na ten má vliv i genetika, stres, strava, hydratace, hormonální nerovnováha, konzumace alkoholu a péče, kterou pokožce poskytujeme. Člověk zkouší ošetřovat vrásky různými krémy a kosmetickými přípravky nebo lékařskými a kosmetickými procedurami. Pomoci mohou i některé druhy esenciálního olejů. Jedná se o přírodní přípravky, které nemívají žádné nežádoucí účinky.

Neroli olej

Obsahuje antioxidanty a protizánětlivé sloučeniny. To vše pomáhá zlepšovat zdraví a stav pokožky. Produkci kolagenu podpoří obsah vitamínu C. Ten udrží elasticitu a tím zpomaluje tvorbu vrásek.

Použití oleje je velmi snadné. Postačí přidat 4-5 kapek do denního krému nebo pleťového mléka a používat pravidelně.

Geraniový olej

Tento olej hydratuje pokožku a zároveň podporuje průtok krve v obličeji. To vše zvýší produkci nových kožních buněk. Připravte si směs vytvořenou z pěti kapek geraniového oleje a jedné lžíce oleje kokosového. Tu jemně vmasírujte do pokožky obličeje. Používejte pravidelně.

Olej ze santalového dřeva

Obsahuje jedinečné antioxidanty, které pomáhají stimulovat růstové hormony kožních buněk. Ty vyplňují mezery po buňkách odumřelých a tím minimalizují výskyt vrásek. Postačí několik kapek oleje jemně vmasírovat na místa, která začínají ochabovat nebo vykazují rané známky vzniku vrásek.

Růžový olej

Je známý pro svou schopnost hydratace pokožky. Také udržuje její tón a pružnost. V kosmetice se používá po celá staletí. Zdrav pokožky zlepšíte pravidelným mytím obličeje vodou s obsahem růžového oleje. Regeneraci tělu poskytne koupel s několika kapkami růžového oleje

POZOR

Esenciální oleje jsou především extrémně koncentrované látky, které obsahují těkavé sloučeniny a aktivní složky. Některé z nich mohou působit dráždivě. Místní použití esenciálních olejů by mělo být prováděno s opatrností a pouze po konzultaci s lékařem nebo aromaterapeutem. Oleje se nepoužívají vnitřně.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button